Cum a fost surprins Denis Alibec după înfrângerea cu FCSB. Primele imagini alături de noua iubită. EXCLUSIV

18.03.2019 | 15:57
Denis Alibec a fost surprins alături de iubita sa Valentina după înfrângerea din meciul cu FCSB

Atacantul echipei Astra Giurgiu, Denis Alibec, a fost surprins alături de iubita sa Valentina după înfrângerea din meciul cu FCSB, din etapa a doua a play-off-ului Ligii 1 Betano. Cei doi au mers luni la cumpărături într-un mall din București, la nici 24 de ore după ce fotbalistul a jucat 20 de minute în partida de pe teren propriu cu vicecampioana României.

Cum a fost surprins Denis Alibec după înfrângerea cu FCSB

Denis Alibec a trecut peste înfrângerea din întâlnirea cu FCSB și și-a scos iubita la cumpărături în mall din Capitală. Atacantul Astrei Giurgiu și partenera sa, Valentina Vanu, au fost surprinși într-un magazin de încălțăminte sport. Fotbalistul de 28 de ani și partenera sa de 23 de ani formează un cuplu de puțin timp. Valentina Vanu este originară din județul Călărași, iar în 2014 s-a mutat în Ibiza, iar apoi în Anglia unde lucrează în domeniul IT.

Denis Alibec abia a revenit după o accidentare și a prins doar ultimele 20 de minute ale partidei Astra Giurgiu – FCSB 0-2. „Nu au treabă banii împrumutați cu fotbalul. Dacă ar veni patronul în vestiar să ne spună că e blat, n-ar intra nimeni pe teren. Astea sunt speculații ale oamenilor care nu știu fotbal. Azi nu meritam victoria. Am jucat foarte prost. Probabil că ne-am atins obiectivul și am lăsat garda jos. Dacă puteam, jucam de la început. Dar am fost accidentat. Am vorbit cu jucători de la FCSB, nu țin ranchiună pe nimeni”, a spus atacantul la finalul întâlnirii.

Valentina Vanu este noua iubită a lui Denis Alibec

Patronul Astrei a acuzat maniera de arbitraj

Antrenorul Astrei Giurgiu, Costel Enache, și-a criticat jucătorii după înfrângerea cu FCSB, considerând că acesta a fost cel mai slab joc făcut de la venirea sa pe banca tehnică. El a pus la îndoială personalitatea fotbaliștilor săi și a precizat că Denis Alibec nu putea să joace de la început deoarece abia a revenit la antrenamentele echipei și nu este pregătit sută la sută să joace 90 de minute.

La finalul jocului, patronul Astrei Giurgiu, Ioan Niculae, nu a vrut să comenteze prestația formației sale în meciul cu FCSB și i-a îndemnat pe jurnaliști să meargă să discute cu președintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Kyros Vassaras, care a văzut joc din tribune. Partida a suscitat multe comentarii, după ce FANATIK.RO a dezvăluit actele prin care se dovedește că FCSB a împrumutat gruparea giurgiuveană cu 300.000 de euro.