Cum a sărbătorit Jovan Markovic după golul de generic din derby-ul FCSB – Universitatea Craiova 1-1: „Duminica în familie”. Foto

Jovan Markovic a marcat o bijuterie de gol în derby-ul FCSB - Universitatea Craiova, scor 1-1. Acesta a sărbătorit reușita cu Ștefan Baiaram și Vladimir Screciu.
19.03.2023 | 19:13
Cum a sarbatorit Jovan Markovic dupa golul de generic din derbyul FCSB  Universitatea Craiova 11 Duminica in familie Foto
Jovan Markovic nu a rămas dator după bijuteria din derby-ul FCSB - Universitatea Craiova 1-1. Cum a sărbătorit atacantul: „Duminica în familie”. sursă foto: Sport Pictures

În prima etapă din play-off, Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu FCSB, scor 1-1, datorită reușitei de excepție a lui Jovan Markovic. Internaționalul român U21 nu a rămas dator față de colegii de la formația din Bănie și i-a scos la o masă în oraș pe Ștefan Baiaram și Vladimir Screciu.

Jovan Markovic nu a rămas dator după bijuteria de gol din FCSB – Universitatea Craiova 1-1. Atacantul alb-albaștrilor a sărbătorit alături de Ștefan Baiaram și Vladimir Screciu

Jovan Markovic este pe val la Universitatea Craiova și promite să îi ajute pe oltenii cu mai multe goluri în următoarele confruntări. Acesta i-a obișnuit pe suporterii alb-albaștrilor cu reușite fabuloase în acest sezon din SuperLiga, așa cum s-a întâmplat și pe Arena Națională.

„Perla” Universității Craiova a deschis scorul pe Arena Națională după ce i-a depășit fără nicio problemă pe apărătorii alb-albaștrilor în minutul 32. Al cincelea gol marcat în tricoul alb-albaștrilor l-a fascinat și pe Mihai Rotaru, prezent pe stadion la derby-ul din Capitală.

Reușita în poarta lui Ștefan Târnovanu le-a dat un motiv de bucurie „tricolorilor” de la naționala U21 a României. Înaintea amicalelor de lux cu reprezentativele similare ale Portugaliei și Germaniei din luna martie, Jovan Markovic a ieșit în oraș cu coechiperii de la Universitatea Craiova care îl vor urma și la selecționata lui Emil Săndoi.

Jovan Markovic a sărbătorit reușita din derby-ul cu FCSB alături de Ștefan Baiaram și Vladimir Screciu, fiind și doi dintre cei mai apropiați coechipieri de la Universitatea Craiova. „Duminica în familie” este descrierea din postarea distribuită de atacantul alb-albaștrilor pe Instagram.

Jovan Markovic a sărbătorit golul din derby-ul cu FCSB împreună cu Vladimir Screciu și Ștefan Baiaram în oraș. sursă foto: Instagram

Numirea lui Eugen Neagoe pe banca alb-albaștrilor s-a dovedit a fi benefică și pentru Jovan Markovic, care a redevenit decisv pentru olteni. Internaționalul român de tineret s-a impus în primul „11” al Universității Craiova, după ce în prima parte a sezonului din SuperLiga a fost chiar exclus de Mirel Rădoi din lotul formației din Bănie.

Mihai Rotaru, impresionat de bijuteria lui Jovan Markovic: „Am avut un gol fa-bu-los! De povestit strănepoților”

Mihai Rotaru este fascinat de golul lui Jovan Markovic din derby-ul FCSB – Universitatea Craiova, despre care spune că este o reușită de povestit generațiilor viitoare. Finanțatorul alb-albștrilor a declarat că elevii lui Eugen Neagoe au făcut o primă repriză excelentă împotriva formației lui Gigi Becali.

„I-am avut în mână pe FCSB și chiar acum m-am uitat la a doua repriză. La prima repriză nu m-am uitat. Și impresia e falsă că ei au dominat. Au avut din minutul 52 și până când au dat golul, dar în rest nu au dominat repriza a doua, dar în rest noi am avut o primă repriză foarte, foarte bună. Poate cea mai bună repriză a noastră cu FCSB pe Național Arena din 2014 încoace.

Și am avut un gol fa-bu-los! Fabulos! Golul acela e gol de autor și ne bucură că nu e o întâmplare. A dat și va mai da astfel de goluri. Dacă era unul care dădea întâmplător un astfel de gol și era singular, treceam peste, dar a fost un gol fabulos la fel ca și celălalt înscris cu FCSB. Un gol de povestit și strănepoților”, a declarat Mihai Rotaru în exclusivitate la FANATIK SUPERLIGA CU HORIA IVANOVICI.