Cum arată capul lui James Milner după Liverpool-Napoli 5-0! Accidentare şocantă! Foto

05.08.2018 | 17:06
Cum arată capul lui James Milner după Liverpool-Napoli 5-0

Cum arată capul lui James Milner după Liverpool-Napoli 5-0. Mijlocaşul de 32 de ani nu a putut să termine pe teren meciul amical disputat la Dublin. La o fază banală, petrecută în a doua repriză a partidei, jucătorul s-a ciocnit cu Mario Rui şi a trebuit să primească îngrijiri medicale.

James Milner a avut nevoie de 15 copci după ce s-a lovit cu fundaşul stânga al lui Napoli. După ce a fost îngrijit de medici, fostul internaţional englez a postat o imagine pe contul personal de Twitter. “Încă o prestaţie foarte bună în presezon pentru băieţi. Părăsesc Irlanda cu o durere de cap”, a fost mesajul care a însoţit imaginea horror. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

Cum arată capul lui James Milner după Liverpool-Napoli 5-0. La finalul meciului, Jurgen Klopp a declarat că fotbalistul ar putea să rateze debutul sezonului în Premier League“Mi-am dat seama că a avut nevoie de copci încă din momentul în care am văzut accidentarea. Acum este în vestiar. A fost un moment care a umbrit acest amical. Cu siguranţă va rata primele meciuri din campionat”, a declarat Jurgen Klopp.

James Milner a jucat 56 de minute în meciul amical Liverpool – Napoli 5-0 şi a deschis scorul în minutul 4. În locul său, Jurgen Klopp l-a introdus pe teren pe Fabinho. Fotbalistul de 32 de ani ar putea să rateze primele două meciuri ale “cormoranilor” din Premier League. Pe 12 august, Liverpool va primi vizita lui West Ham United, iar pe 20 august se va deplasa pe terenul lui Crystal Palace.

James Milner este vicecăpitanul lui Liverpool, echipă pentru care joacă din sezonul 2015-16. Înainte să îmbrace tricoul “cormoranilor”, mijlocaşul a mai evoluat pentru Leeds United, Swindon Town, Newcastle United, Aston Villa şi Manchester City. Între 2009 şi 2016, fotbalistul de 32 de ani a bifat 61 de selecţii pentru echipa naţională a Angliei, unde a reuşit să marchezeun gol.