Solista, considerată mândria maramureșenilor, a debutat la o vârstă fragedă, dar celebritatea a cunoscut-o când s-a asociat cu Taraful Rutenilor, unde îmbină cu succes muzica populară cu cea ușoară.
Cântăreața de muzică de petrecere este în atenția fanilor de fiecare dată când apare pe scenă sau la un eveniment monden, de aceea multă lume se întreabă cum arăta înainte.
Ei bine, Carmen Chindriș este de o frumusețe răpitoare, fără să fii trecut prin mâinile medicilor esteticieni. Vedeta este naturală, stil pe care-l are dintotdeauna, dacă este să ne luăm după pozele din online.
Cântăreața este lăudată mereu de fani pentru că nu se numără printre persoanele publice care au apelat la operații estetice. Tânăra și-a păstrat stilul propriu și emană o doză de simplitate la fiecare apariție.
Carmen Chindriș preferă să nu se axeze prea mult pe aspectul fizic, asta și pentru că a fost înzestrată de Mama Natură cu unele dintre cele mai frumoase calități.
:format(webp):quality(100)/wp-content/uploads/2021/09/asa-arata-carmen-chindris-inainte-de-a-fi-cunoscuta.jpg)
Solista Tarafului Rutenilor este originară din Sighetu Marmației și a început să cânte la vârsta de 7 ani. Talentul său este recunoscut în toată țara, artista reușind să cânte în mai multe limbi străine.
Frumoasa artistă și-a descoperit talentul în copilărie, cea care a încurajat-o să urmeze o carieră artistică fiind chiar sora sa. Carmen Chindriș a studiat la Academia de Muzică „Gheorghe Dima” din Cluj-Napoca, secția Canto.
Colaborarea cu formația mai sus amintită a propulsat-o în carieră, mai ales că știe să cânte și la chitară, nu numai cu vocea. În trecut, a fost solistă într-un ansamblu de muzică populară.
„Noi am început în 2016 cu Taraful Rutenilor și am încercat cu un total alt stil, interbelic. Mai multă lume ne apreciază după această piesă.
Avem încă o piesă nouă pe care vrem să o lansăm în curând. O să mai mergem puțin pe stilul acesta amuzant și drăguț și o să facem și o piesă mai serioasă.
Atunci când compunem versurile ne gândim la un subiect comun, cunoscut de toată lumea, în care să se regăsească cât mai mulți oameni”, a spus Carmen Chindriș într-o emisiune TV, scrie libertateapentrufemei.ro.