Pariuri sportive

VIDEO / Cupa Angliei: Granzii, CHINUIŢI de outsideri! Pantilimon – calificat, Gardoş – doar egal cu Ipswich

S-au terminat meciurile de dumnică din Cupa Angliei. Nici o favorită nu a fost eliminată, atît Manchester United, Manchester City, Chelsea şi Arsenal mergînd mai departe....
04.01.2015 | 23:07
VIDEO  Cupa Angliei Granzii CHINUITI de outsideri Pantilimon  calificat Gardos  doar egal cu Ipswich

REZULTATELE DE DUMINICĂ

ne

Final de meci! Arsenal se califică în turul următor după ce a trecut cu 2-0 de Hull.

GOOOL ARSENAL! Tunarii duc scorul la 2-0! Marcatorul golului, cine altul decît Alexis Sanchez.

GOOOL ARSENAL! Tunarii conduc cu 1-0 în duelul cu Hull, după golul reuşit de Mertesacker în minutul 20.

Loading the player…

După Manchester City şi Manchester United, o altă forţă din Premier League se califică mai departe în Cupa Angliei. Este vorba de Chelsea, londonezii cîştigînd duel cu Watford cu 3-0. Golurile partidei au fost marcate de Willian, Remy şi Zouma. Cel mai frumos a fost reuşit de Willian:

FINAL DE MECI! Manchester United se califică în turul următor după ce a cîştigat meciul cu Yeovil, scor 2-0. Golurile partidei au fost marcate de Herrera şi Di Maria.

S-au terminat meciurile care au început la 17:00. Gardoş este nevoit să mai joace o partidă pentru calificare, după ce Southampton a terminat la egalitate cu Ipswich, 1-1. Singura formaţie din Premier League eliminată este QPR.

cap

GOOOL MANCHESTER UNITED! Diavolii conduc cu 1-0 după reuşita lui Herrera.

GOOOOL Manchester City! Milner face dubla în minutul 90+1.

GOOOOL Manchester City! Cetăţenii au egalat prin Milner în minutul 66.

LIVESCORE

18:17 Lucrurile nu stau prea bine pentru Manchester City, care mai are 35 de minute să întoarcă meciul cu Sheffield.

reyultaeee

GOOOOL SOUTHAMPTON! Schneiderlin egalează pentru sfinţi cu puţin timp înaintea pauzei.

GOOOL Ipswich! Trupa lui Florin Gardoş este condusă pe teren propriu, după golul înscris de oaspeţi în minutul 19.

GOOOL Sheffied! Formaţia din Championship o conduce pe campioana Angliei, Manchester City. Nuhiu a deschis scorul în minutul 14.

La ora 17:00 încep 4 meciuri, unul dintre acestea fiind Southampton – Ipswich, unde Florin Gardoş este titular.

ECHIPELE DE START

south ips

Final de meci! Formaţia lui Costel Pantilimon, Sunderland, s-a calificat în turul următori după ce a cîştigat cu 1-0 duelu cu Leeds. Alte echipe calificate în turul următor sînt Sheffield United şi Crystal Palace.

PRIMELE REZULTATE ALE ZILEI

Dover – Crystal Palace 0-4

QPR – Sheffield United 0-3

Sunderland – Leeds 1-0

GOOOL SUNDERLAND! Formaţia românul deschide scorul prin van Aanholt în minutul 33.

UPDATE / Costel Pantilimon este titular la formaţia sa în duelul cu Leeds.

sun

Astăzi se joacă 10 meciuri din Cupa FA, cel mai interesant dintre ele fiind duelul dintre Arsenal şi Hull, reeditarea finalei de anul trecut.

Pe lîngă meciul tunarilor, tot duminică intră în joc şi Sunderland, echipa lui Costel Pantilimon, dar şi Southampton, gruparea unde evoluează Florin Gardoş.

În cazul în care meciurile se termină la egalitate, duelurile se vor rejuca.