Video. Pep ratează primul obiectiv! Învins de o echipă de liga a 3-a

Marea surpriză a optimilor de finală ale Cupei Angliei a fost oferită de formaţia Wigan Athletic, din liga a treia, care a reuşit să o elimine pe Manchester City.
19.02.2018 | 23:51
Video Pep rateaza primul obiectiv Invins de o echipa de liga a 3a

UPDATE, ora 23:50 / Pep Guardiola ratează primul obiectiv al sezonului, după înfrângerea de la Wigan, scor 0-1 – vezi aici fazele importante. ”Cetăţenii” au jucat în inferioritate după eliminarea lui Delph din prelungirile primei reprize. Unicul gol a fost marcat de Will Grigg. Atacantul lui Wigan este celebru, după ce fanii naţionalei Irlandei de Nord au schimbat, la începutul Campionatului European din 2016, un vers din refrenul unui single, cântând ”Will Grigg’s on fire” (în loc de ”Freed from Desire”).

UPDATE: ora 19:50 Final nebun de meci. În minutul 89 Kane a adus pe Tottenham în avantaj de la punctul cu var şi se părea că acesta va fi golul pentru sferturi, dar în minutul 93 Rochdale reuşeşte să trimită partida în rejucare la Londra.

UPDATE: ora 19:30 Exact ca la Newport, în turul precedent, Tottenham restabileşte egalitatea, cu prima realizare pentru Spurs din partea brazilianului Lucas Moura, sosit în iarnă de la PSG.

UPDATE: 18.02. ora 18:45 Mare surpriză în meciul dintre Rochdale, echipă din a patra divizie şi Tottenham. În ultimul minut al primei reprize Rochdale a reuşit să deschidă scorul! VEZI AICI GOLURILE DIN MECI

UPDATE: În minutul 55 United s-a desprins la 2-0, dublă a lui Romelo Lukaku

UPDATE: Aproape de pauză United a marcat din nou prin Mata, dar golul nu a fost validat de VAR pe motiv de ofsaid.

UPDATE: A început meciul Huddersfield – Manchester United şi diavolii au marcat repede, în minutul 16, prin Lukaku. Echipa lui Mourinho vrea revanşa după înfrângerea din campionat suferită pe acest stadion. VEZI GOLURI AICI

UPDATE / Chelsea a ănvins cu 4-0 pe Hull, Giroud şi Willian făcând show pe Stamford Bridge, în timp ce Vardy şi Mahrez au calificat-o pe Leicester, scor 1-0 cu Sheffield. VIDEO cu golurile aici

Cupa Angliei optimi LIVE VIDEO Chelsea – Hull, Huddersfield-Man. United. S-a ajuns în faza optimilor în cea mai veche competiţie din fotbalul englez. Deja două nume uriaşe, Liverpool şi Arsenal, au părăsit întrecerea şi în cursa pentru trofeu, dintre granzi, au rămas Chelsea, Manchester United, Manchester City şi Tottenham. La prima vedere, toate ar trebui să obţină biletele pentru sferturi. VEZI AICI MECIUL ONLINE

Cupa Angliei optimi LIVE VIDEO Chelsea – Hull, Huddersfield-Man. United. Chelsea, care merge foarte prost în Premier League, ar trebui să fie concentrată pentru această competiţie, dar nu trebuie uitat că săptămâna viitoare va primi pe Stamford Bridge o vizită infernală, a Barcelonei, în optimile Champions League şi asta ar însemna că Antonio Conte nu va folosi echipa de bază în Cupă. Mai ales că apoi va avea şi meciuri de foc în faţa celor două superputeri din Manchester.

Cupa Angliei optimi. Tottenham şi City sunt mari favorite

Cupa Angliei optimi LIVE VIDEO Chelsea – Hull, Huddersfield-Man. United. Manchester United va juca la Huddersfield, acolo unde a înregistrat un neaşteptat eşec în Premier League. Antrenorul Jose Mourinho a căutat să închidă aşa zisul scandal Paul Pogba, declarând că nu există nici un conflict între el şi francez şi că acesta va fi folosit în Cupă. Cum şi United joacă săptămâna viitoare în Champions League, la Sevilla, Mourinho va odihni unii titulari.

Cupa Angliei optimi LIVE VIDEO Chelsea – Hull, Huddersfield-Man. United. Tottenham şi Manchester City au pauză în Champions League şi vor avea în faţă doi adversari facili, la prima vedere, Spurs joacă la Rochdale din a patra divizie şi City la Wigan, protagonistă în al treilea eşalon. Însă Tottenham a păţit-o deja în faza anterioară când a ajuns la rejucare cu Newport, colega de eşalon cu Rochdale.Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi