Pariuri sportive

VIDEO / CUPA ANGLIEI: Chiricheş, Gardoş, Chelsea şi City, OUT! Arsenal, calificare cu EMOŢII! Toate rezultatele

FINAL DE MECI! Arsenal se califică în optimile Cupei Angliei după ce a învins cu 3-2 pe Brighton. Aston Villa şi West Ham se califică şi ele mai departe. Rezultatele din runda a 4-a a...
25.01.2015 | 19:55
VIDEO  CUPA ANGLIEI Chiriches Gardos Chelsea si City OUT Arsenal calificare cu EMOTII Toate rezultatele

FINAL DE MECI! Arsenal se califică în optimile Cupei Angliei după ce a învins cu 3-2 pe Brighton. Aston Villa şi West Ham se califică şi ele mai departe. Rezultatele din runda a 4-a a competiţiei:

rez

UPDATE 19:34 / Baldock reduce din handicap în minutul 74 pentru Brighton şi Arsenal are emoţii pe final de meci

Loading the player…

UPDATE 19:19 / GOOOOL Arsenal! Rosicky marchează un gol superb în minutul 59 şi “tunarii” refac diferenţa de două goluri

UPDATE 19:15 / Brighton reduce din handicap prin golul lui O’Grady în debutul reprizei secunde. Arsenal conduce cu 2-1 în minutul 53

UPDATE 18:35 / Arsenal şi-a asigurat un avantaj liniştitor la Brighton avînd 2-0 în minutul 35 prin golurile lui Walcott şi Ozil

UPDATE 18:33 / Aston Villa e aproape calificată, avînd 2-0 în minutul 75 cu Bournemouth pe teren propriu. Au marcat Gil şi Weimann

UPDATE 15 ianuarie, ora 18:30 / Ultimele 3 meciuri din 16-imile Cupei Angliei au loc azi. West Ham a obţinut calificarea printr-o victorie cu 1-0 la Bristol City prin golul lui Sakho din final.

Meciuri nebune în Cupa Angliei! Două dintre favoritele competiţiei, Chelsea şi Manchester City, au fost eliminate de două echipe din ligile inferioare, Bradford şi Middlesbrough. Liverpool încheie la egalitate, 0-0, cu Bolton şi meciul se va rejuca.

Mai mult, echipele românilor Vlad Chiricheş şi Florin Gardoş au fost eliminate de Leicester, respectiv Crystal Palace. Sunderland, fără Costel Pantilimon, a terminat la egalitate meciul cu Fulham, 0-0, şi vor disputa o rejucare.

REZULTATELE ZILEI

Birmingham – West Brom 1-2 (Grounds 45+1 / Anichebe 26, 35)

Cardiff – Reading 1-2 (Jones 25 / Norwwod 64, Robson-Kanu 88)

Chelsea – Bradford 2-4 (Cahill 21, Ramires 38 / Stead 41, Morais 75, Halliday 82, Yeates 90+4)

VEZI AICI VIDEO DE LA UMILINTA LUI MOURINHO

Derby – Chesterfield 2-0 (Bent 20, Hughes 82)

Manchester City – Middlesbrough 0-2 (Bamford 53, Kike 90+3) VEZI REZUMATUL

Preston – Sheffield United 1-1 (Gallagher 19 / De Girolamo 68)

Southampton – Crystal Palace 2-3 (Pelle 8, Dann 22 aut. / Chamakh 12, 38, Sanogo 22)

Sunderland – Fulham 0-0

Tottenham – Leicester 1-2 (Townsend 19 / Ulloa 83, Schlupp 90+2)

Liverpool – Bolton 0-0

UPDATE / Primul meci al zilei, prima surpriză! Blackburn a eliminat Swansea după o victorie cu 3-1! Golurile gazdelor au fost marcate de Taylor, Gestede şi Conway, respectiv Sigurdsson.

UPDATE / S-au anunţat echipele de start! Florin Gardoş şi Vlad Chiricheş sînt titulari în meciurile lor, în timp ce Costel Pantilimon este menajat.

SUNDERLAND – FULHAM

sunder

SOUTHAMPTON – CRYSTAL PALACE

gardos

TOTTENHAM – LEICESTER

tott

UPDATE / Primele imagini cu Florin Gardoş de la stadion, înaintea meciului cu londonezii de la Crystal Palace.

gardo

UPDATE / Echipele de start la Blackburn – Swansea.

echipe start

Astăzi se joacă majoritatea partidelor din şaisprezecimile Cupei FA, după ce ieri am avut parte de primul meci, Cambridge – Manchester United 0-0. Cel mai interesant duel se dispută între Manchester City, campioana Angliei, şi Middlesbrough, coşmarul Stelei din Cupa UEFA.

Tot astăzi joacă şi echipele românilor din Anglia, Southampton (Florin Gardoş), Sunderland (Costel Pantilimon) şi Tottenham (Vlad Chiricheş).

Liverpool – Bolton (19:30)    1,30  5,00  10,00

Boro s-a nimerit să joace într-un moment foarte prost cu „cetăţenii”, nervoşi să răzbune eşecul cu Arsenal

„Cetăţenii” au pierdut iar contactul cu Chelsea în Premier League, după ce au fost învinşi pe teren propriu de Arsenal, distanţa faţă de lider fiind acum de 5 puncte. În acest weekend campionatul ia o pauză ca să facă loc Cupei, aşa că elevii lui Pellegrini sînt nevoiţi să spele eşecul de săptămîna trecută cu o calificare în optimile tradiţionalei competiţii a KO-urilor, mai ales că au un adversar dintr-o ligă inferioară. Cel mai probabil vom avea parte de o victorie a gazdelor, care se descurcă destul de bine în cupe.

Echipele probabile:

Manchester City (4-2-3-1): Caballero – Sagna, Boyata, Mangala, Kolarov – Toure, Fernando – Jesus Navas, Lampard, Milner – Jovetic. Antrenor: Manuel Pellegrini.
Middlesbrough (4-2-3-1): Konstantopoulos – Kalas, Gibson, Ayala, Friend – Leadbitter, Clayton – Tomlin, Bamford, Adomah – Kike. Antrenor: Aitor Karanka

1,80 este cota pentru „H (-1,5 goluri) 1”