LIVE VIDEO
Ionut Neamţu    Razvan Nicolae
in Fotbal international
18/03/2018, 21:46
Se ştiu semifinalele în Cupa Angliei: misiune grea pentru Mourinho, Chelsea drum liber spre Wembley LIVE VIDEO

UPDATE: ora 21:45 Iată programul semifinalelor: Manchester United – Tottenham şi Chelsea – Southampton. Meciurile vor avea loc pe 21 şi 22 aprilie.

UPDATE: 18.03., ora 21:30. Se cunosc cele patru semifinaliste ale Cupei Angliei. Lui Tottenham şi Manchester United li s-au adăugat Southampton, 2-0 la Wigan şi Chelsea, care a avut nevoie de prelungiri la Leicester, pentru a se impune cu 2-1 prin golurile spaniolilor Morata şi Pedro. VEZI GOLURILE

UPDATE: În minutul 84 Matic risipeşte orice dubii asupra echipei calificate în semifinale. Este 2-0 pentru United.

UPDATE: Manchester United a deschis scorul în meciul cu Brighton în minutul 37. A marcat belgianul Lukaku. VEZI AICI GOLURI

UPDATE, ora 16:10 / Tottenham Hotspur a învins-o pe Swansea, scor 3-0, graţie golurilor marcate de Eriksen (dublă) şi Lamela. Londonezii s-au calificat în semifinalele Cupei Angliei. VEZI GOLURILE AICI.

Cupa Angliei sferturi LIVE VIDEO Manchester United – Brighton. În acest weekend se vor disputa meciurile din sferturile de finală ale Cupei Angliei. Sâmbătă sunt programate primele două partide ale acestei faze, Swansea – Tottenham, de la ora 14:15, şi Manchester United – Brighton, de la ora 21:45.

Cupa Angliei sferturi LIVE VIDEO Manchester United – Brighton. Duminică se vor disputa meciurile Wigan – Southampton, de la ora 15:30, şi Leicester – Chelsea, de la ora 18:30. Dintre cele opt echipe din faza sferturilor, Manchester United este echipa care a câştigat Cupa Angliei de cele mai multe ori. “Diavolii” au triumfat de 12 ori.

Cupa Angliei sferturi LIVE VIDEO Manchester United – Brighton. Reeditarea finalei din 1983

Cupa Angliei sferturi LIVE VIDEO Manchester United – Brighton. Swansea, Bighton şi Leicester sunt singurele echipe, dintre cele opt, care nu au câştigat niciădată trofeul. Manchester United şi Brighton s-au întâlnit, în sezonul 1982-83, în finala Cupei Angliei. “Diavolii” au avut nevoie de rejucare pentru a se impune în ultimul act.