LIVE VIDEO
Ionut Neamţu    Razvan Nicolae
in Fotbal international
18/03/2018, 21:46
Se ştiu semifinalele în Cupa Angliei: misiune grea pentru Mourinho, Chelsea drum liber spre Wembley LIVE VIDEO

UPDATE: ora 21:45 Iată programul semifinalelor: Manchester United – Tottenham şi Chelsea – Southampton. Meciurile vor avea loc pe 21 şi 22 aprilie.

UPDATE: 18.03., ora 21:30. Se cunosc cele patru semifinaliste ale Cupei Angliei. Lui Tottenham şi Manchester United li s-au adăugat Southampton, 2-0 la Wigan şi Chelsea, care a avut nevoie de prelungiri la Leicester, pentru a se impune cu 2-1 prin golurile spaniolilor Morata şi Pedro. VEZI GOLURILE

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

UPDATE: În minutul 84 Matic risipeşte orice dubii asupra echipei calificate în semifinale. Este 2-0 pentru United.

UPDATE: Manchester United a deschis scorul în meciul cu Brighton în minutul 37. A marcat belgianul Lukaku. VEZI AICI GOLURI

UPDATE, ora 16:10 / Tottenham Hotspur a învins-o pe Swansea, scor 3-0, graţie golurilor marcate de Eriksen (dublă) şi Lamela. Londonezii s-au calificat în semifinalele Cupei Angliei. VEZI GOLURILE AICI.

Cupa Angliei sferturi LIVE VIDEO Manchester United – Brighton. În acest weekend se vor disputa meciurile din sferturile de finală ale Cupei Angliei. Sâmbătă sunt programate primele două partide ale acestei faze, Swansea – Tottenham, de la ora 14:15, şi Manchester United – Brighton, de la ora 21:45.

Cupa Angliei sferturi LIVE VIDEO Manchester United – Brighton. Duminică se vor disputa meciurile Wigan – Southampton, de la ora 15:30, şi Leicester – Chelsea, de la ora 18:30. Dintre cele opt echipe din faza sferturilor, Manchester United este echipa care a câştigat Cupa Angliei de cele mai multe ori. “Diavolii” au triumfat de 12 ori.

Cupa Angliei sferturi LIVE VIDEO Manchester United – Brighton. Reeditarea finalei din 1983

Cupa Angliei sferturi LIVE VIDEO Manchester United – Brighton. Swansea, Bighton şi Leicester sunt singurele echipe, dintre cele opt, care nu au câştigat niciădată trofeul. Manchester United şi Brighton s-au întâlnit, în sezonul 1982-83, în finala Cupei Angliei. “Diavolii” au avut nevoie de rejucare pentru a se impune în ultimul act.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!