Cupa Angliei turul 4 Live video. Tottenham a fost eliminată! Chelsea, calificare fără emoţii

27.01.2019 | 18:01
Cupa Angliei turul 4 Live video Tottenham a fost eliminata Chelsea calificare fara emotii

În weekendul 25-28 ianuarie vor avea loc meciurile din cadrul Cupei Angliei, turul 4. Se vor disputa în total 16 meciuri, care dacă se vor încheia la egalitate vor avea parte de rejucare pe terenul echipei care s-a aflat în deplasare. Vineri, 25 ianuarie, se vor juca două meciuri, sâmbătă, 26 ianuarie cele mai multe partide, 11, duminică, 27 ianuarie, alte două și ultimul joc este programat pentru luni, 28 ianuarie. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 21:51 / Chelsea a învins-o pe Sheffield Wednesday, scor 3-0, şi s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Angliei.

UPDATE, ora 20:00 / Tottenham Hotspur a fost eliminată de Crystal Palace, scor 0-2. De la ora 20:00 a început meciul Chelsea – Sheffield Wednesday.

UPDATE, 27 ianuarie, ora 18:00 / A început meciul Crystal Palace – Tottenham Hotspur.

UPDATE, ora 23:30 / Everton şi West Ham United au fost surprizele neplăcute din turul patru al Cupei Angliei. Cele două echipe au fost eliminate de fotmaţii aflate în ligile inferioare.

UPDATE, ora 18:57 / S-au terminat opt dintre meciurile din turul patru al Cupei Angliei. Brighton, cu Florin Andone pe teren până în minutul 83, a remizat cu WBA.

Swansea (D2) – Gillingham (D3) 4-1

Dintre cele 32 de echipe 13 aparțin primului eșalon și din cele șase cluburi de top doar cinci mai sunt prezente, Liverpool ieșind din turul 3. Barnet, din Conference, adică liga a 5-a este echipa din categoria cea mai de jos, urmând a întâlni luni, acasă, pe Brentford, din Championship, adică liga a doua. Însă, de departe cel mai așteptat meci al turului 3 în Cupa Angliei are loc vineri, 25 ianuarie, la Londra: Arsenal – Manchester United.

Programul meciurilor din cadrul turului 4 al Cupei Angliei

Campioana Manchester City o va întâlni acasă pe Burnley, meciul urmând a avea loc sâmbătă, 26 ianuarie. Chelsea e gazdă duminică, 27 ianuarie, în fața echipei din a doua divizie, Sheffield Wednesday, iar Tottenham are parte de un derby londonez într-un moment critic (mulți jucători accidentați, în frunte cu Kane și Alli) pe terenul lui Crystal Palace. FC Liverpool a fost deja eliminată în turul 3 de către Wolverhampton. Nici unul dintre aceste meciuri nu va fi televizat în România, dar puteți intra pe FANATIK.RO și vedea cele mai importante partide în format LIVE VIDEO.

Crystal Palace – Tottenham 2-0

Chelsea – Sheffield Wednesday (D2) (ora 20:00)

Luni, 28 ianuarie

Barnet (D5) – Brentford (D2) (ora 21:45)

Cupa Angliei turul patru. Al doilea joc interesant este Crystal Palace - Tottenham, oaspeții fără accidentații Kane și Alli
Cupa Angliei turul patru. Al doilea joc interesant este Crystal Palace – Tottenham, oaspeții fără accidentații Kane și Alli