News

Oli, UMILIT la Cupa Asiei! Pe cine a ATACAT românul

Update 21:19 - "E dezamăgitor pentru mine şi pentru toată lumea. Am încercat tot posibilul, am încercat să muncim mult ca să progresăm în toate aspectele jocului, dar cînd faci greşeli ca...
18.01.2015 | 21:15

Update 21:19 – “E dezamăgitor pentru mine şi pentru toată lumea. Am încercat tot posibilul, am încercat să muncim mult ca să progresăm în toate aspectele jocului, dar cînd faci greşeli ca acelea pe care le-am făcut în meciul cu Uzbekistan, uneori plăteşti. Iar acum preţul a fost calificarea. Din nefericire, am început rău meciul, cu o greşeală, şi după ce am revenit în joc am mai făcut o altă greşeală. Uneori, în fotbal, trebuie să plăteşti greşelile. Echipa Uzbekistanului a fost mai puternică decît noi şi a jucat pînă la sfârşit pentru calificare”, a spus Olăroiu la conferinţa de presă de după meci.

FINAL DE MECI! Uzbekistan învinge cu 3-1 Arabia Saudită şi se califică în sferturile de finală ale Cupei Asiei! Echipa lui Cosmin Olăroiu pleacă acasă şi tehnicianul român are mari probleme la cîrma naţionalei. Uzbecii au controlat meciul şi vor întîlni în sfeturi, Coreea de Sud.

În celălalt meci al grupei, China învinge cu 2-1 Coreea de Nord. Chinezii au cîştigat grupa B cu maximum de puncte. Clasament grupa B:

grupa bbb

GOOOOOOL Uzbekistan! Raşidov face dubla în minutul 79 şi în acest moment uzbecii sînt aproape de calificarea în sferturi. Arabia Saudită are nevoie de două goluri în ultimele 10 minute

GOOOOOOL Uzbekistan! Shodiev marchează în minutul 71 şi în acest moment echipa lui Olăroiu este eliminată în acest moment! Meci nebun

shodiev

GOOOOOOL Arabia Saudită! Al Sahlawi egalează în minutul 60 din penalty pentru saudiţi

as

START în repriza secundă!

PAUZĂ. Arabia Saudită mai are la dispoziţie o repriză să revină în meci şi să obţină un egal care să o califice în sferturile de finală

Min. 2: GOOOOL Uzbekistan! Echipa lui Olăroiu începe dezastruos meciul şi încasează un gol după o eroare în lanţ a apărării arabe. A marcat Raşidov

arabi

START DE MECI

UPDATE 10:55 / Jucătorii se pregătesc să intre pe teren:

cupa asiei

UPDATE 10:30 / Echipa de start a Arabiei Saudite:

CUPA ASIEI. Arabia Saudită joacă de la ora 11:00 împotriva Uzbekistanului meciul decisiv pentru calificarea în sferturile de finală ale competiţiei. Echipa antrenată de Cosmin Olăroiu are prima şansă, în condiţiile în care îi ajunge şi un egal pentru calificarea în sferturi.

Din grupa B a Cupei Asiei s-a calificat deja China, care a obţinut două victorii. Dacă se va califica, Arabia Saudită dă piept în sferturile de finală peste naţionala Coreei de Sud, cîştigătoarea grupei A. Fazele importante din Uzbekistan – Arabia Saudită pot fi urmărite LIVE pe FANATIK.RO