CUPA ASIEI: S-au decis primele semifinaliste! Cahill, EROUL gazdelor

CUPA ASIEI. Joi au avut loc primele două sferturi de finală ale competiţiei. Coreea de Sud s-a impus greu, după prelungiri cu 2-0 în faţa Uzbekistanului. Son Heung-Min a fost omul meciului,...
22.01.2015 | 15:20

CUPA ASIEI. Joi au avut loc primele două sferturi de finală ale competiţiei. Coreea de Sud s-a impus greu, după prelungiri cu 2-0 în faţa Uzbekistanului. Son Heung-Min a fost omul meciului, reuşind să marcheze cele două goluri ale meciului în minutele 104 şi 119.

CUPA ASIEI. În al doilea meci al zilei, Australia a învins China cu 2-0 prin golurile marcate de Tim Cahill, în repriza secundă. Atacantul în vîrstă de 35 de ani a fost cel mai bun om al gazdelor la acest turneu, în care obiectivul australienilor e să obţină trofeul pe teren propriu.

Ultimele două sferturi de finală vor avea loc vineri. De la ora 8:30, ora României, Iran se luptă cu Irak pentru un loc în careul de aşi, în timp ce de la ora 11:30, Japonia şi Emiratele Arabe Unite vor disputa ultimul sfert de finală.