CUPA FA / Ce SURPRIZĂ! Liverpool, OUT! Cu cine joacă Arsenal FINALA pe Wembley

UPDATE / Aston Villa este cea de-a doua finalistă din Cupa FA! "Leii" au cîştigat la limită duelul cu Liverpool din semifinale, scor 2-1, şi vor disputa ultimul act pe Wembley cu Arsenal....

UPDATE / Aston Villa este cea de-a doua finalistă din Cupa FA! “Leii” au cîştigat la limită duelul cu Liverpool din semifinale, scor 2-1, şi vor disputa ultimul act pe Wembley cu Arsenal.

Golurile partidei au fost marcate de Benteke şi Delph, respectiv Coutinho. Ultimul act se va disputa pe Wembley, pe 30 mai.

Arsenal este favorită, cele două dueluri directe din acest sezon terminîndu-se în favoarea tunarilor cu 5-0, respectiv 3-0!

*****************************************************************************

Arsenal s-a calificat în finala Cupei Angliei după ce a învins-o cu scorul de 2-1, după prelungiri, pe Reading, echipă din Championship. “Tunarii” au început foarte bine meciul, Alexis înscriind în minutul 39 după o pasă a lui Ozil. Reading a egalat prin McGleary în minutul 54 şi meciul a intrat în prelungiri.

În minutul 105, Alexis a înscris golul calificării lui Arsenal. Elevii lui Wenger îşi vor afla duminică adversara, care se va alege între Aston Villa şi Liverpool, meci programat la ora 17:00. Arsenal e deţinătoarea Cupei după ce a învins anul trecut în finală pe Hull City.