CUPA ANGLIEI / VIDEO: Arsenal elimină United după un meci EPIC! Welbeck se RĂZBUNĂ pe “diavoli”

FINAL DE MECI! Arsenal se califică în semifinalele Cupei Angliei după un meci superb. Di Maria a fost eliminat pe final după ce l-a bruscat pe arbitru. Arsenal şi Aston Villa sînt pînă acum...
09.03.2015 | 23:30
CUPA ANGLIEI  VIDEO Arsenal elimina United dupa un meci EPIC Welbeck se RAZBUNA pe diavoli

FINAL DE MECI! Arsenal se califică în semifinalele Cupei Angliei după un meci superb. Di Maria a fost eliminat pe final după ce l-a bruscat pe arbitru. Arsenal şi Aston Villa sînt pînă acum calificate, se rejoacă Bradford – Reading şi Blackburn – Liverpool

GOOOOL Arsenal! Welbeck marchează după o gafă a apărării lui United şi se răzbună pe fosta sa echipă

Loading the player…

START ÎN REPRIZA SECUNDĂ

PAUZĂ! Manchester United şi Arsenal sînt la egalitate 1-1 la pauză după o repriză spectaculoasă

GOOOOOL Manchester United! Rooney egalează cu o lovitură de cap în minutul 29

GOOOOOL ARSENAL! Montreal deschide scorul în minutul 25 cu un şut imparabil din 7 metri

START DE MECI

UPDATE 9 martie, ora 21:05 / Ne pregătim de meciul vedetă al sferturilor din Cupa Angliei: Manchester United – Arsenal.

Echipele de start:

man

UPDATE 8 martie 19:55 / Liverpool nu reuşeşte să învingă Blackburn pe teren propriu, meciul fiind încheiat cu scorul de 0-0. Acest sfert de finală se va rejuca pe terenul echipei din Championship.

Skrtel a căzut în cap după un duel aerian la începutul meciului şi a fost transportat la spital. Din fericire, fundaşul slovac a făcut semne că se simte bine, însă a fost transportat la spital pentru analize suplimentare.

ssk

UPDATE 21:30 /CUPA ANGLIEI LIVE.  Prima echipă calificată în semifinalele Cupei Angliei este Aston Villa. Noua echipă a lui Tim Sherwood a învins cu 2-0 West Bromwich şi merge în penultimul act.

Bradford a încheiat la egalitate cu Reading, scor 0-0 şi meciul se va rejuca pe terenul lui Reading. Duminică de la ora 18:00 va avea loc meciul dintre Liverpool şi Blackburn, iar luni e derby-ul din faza sferturilor: Manchester United – Arsenal, de la ora 21:45.

******************************************

CUPA ANGLIEI LIVE. Astăzi încep sferturile de finală din Cupa FA, cu două partide foarte echilibrate. Prima dintre ele începe la 14:45, în timp ce următorul duel are startul la 19:30.

Bradford – Reading

* Bradford (Liga I, a treia divizie engleză) a oferit una dintre surprizele optimilor de finală, reuşind să elimine o echipă din Premier League, Sunderland, scor 2-0
* Înainte de echipa lui Pantilimon, Bradford reuşise o surpriză şi mai mare: eliminarea liderului din prima ligă engleză, Chelsea, cu 4-2!
* De partea cealaltă, Reading a învins Derby cu 2-1 în „optimi” şi şi-a asigurat locul în sferturile de finală
* Cele două echipe nu s-au mai întîlnit de peste 10 ani, din 2004 mai exact, cînd Bradford s-a impus acasă cu 2-1, în Championship, ceea ce n-a salvat-o de la retrogradarea în Liga I
* Ambele formaţii stau destul de rău în campionat: Bradford pe locul 8 în liga a treia, în timp ce Reading este pe 18 în liga secundă
* Bradford joacă bine pe teren propriu, reuşind să nu piardă acasă de 5 partide
* Cel mai probabil vom avea un duel echilibrat, dominat de entuziasmul celor de la Bradford, care au prima şansă pentru calificare
* 1,45 este cota pentru „1X”

Aston Villa – West Brom

* Situaţia la Aston Villa este destul de ciudată, victoriile acestei formaţii venind doar în Cupa FA
* Dintre ultimele 15 partide, Aston Villa a cîştigat doar 3, toate în această competiţie: 1-0 cu Blackpool, 2-1 cu Bournemouth şi 2-1 cu Leicester. În rest, 3 egaluri şi 9 înfrîngeri!
* Aceste rezultate au dus-o pe Aston Villa pe locurile care duc în Championship, fiind una dintre principalele favorite la retrogradare
* De partea cealaltă, West Brom trece printr-o formă excelentă: nu a mai pierdut de 5 partide!
* Mai mult, nici nu a primit gol în 4 dintre ele, chiar dacă printre adversare s-au aflat Swansea sau Southampton
* West Brom a ajuns în sferturile de finală după ce a eliminat West Ham – scor 4-0, Birmingham – scor 2-1 şi Gateshead – scor 7-0!
* În partida directă din campionat, disputată în decembrie, West Ham a cîştigat la limită pe teren propriu, scor 1-0, printr-un gol marcat de Gardner în minutul 72
* Cele două formaţii s-au mai întînit de 109 ori în istorie, statistica fiind în favoarea celor de la Aston Villa, care au 46 de victorii. West Brom a cîştigat 36 de meciuri, iar 27 s-au terminat la egalitate