Marian Popovici
în Pariuri sportive
22/01/2015, 00:03
CUPA ITALIEI: Fiorentina, cu Tătăruşanu în poartă, a făcut SHOW în optimi! Inter se califică pe final GALERIE FOTO

UPDATE 00:03 / Inter a obţinut calificarea în sferturile Cupei Italiei după ce a învins cu 2-0 Sampdoria pe teren propriu. Golurile au venit pe final, Shaquiri în minutul 71 şi Icardi în minutul 88 au asigurat victoria nerrazurrilor. Inter va juca în sferturi cu învingătoarea dintre Napoli şi Udinese, meci care se va juca joi de la 22:00.

shaw

******************

Ciprian Tătăruşanu a fost integralist în meciul cîştigat de Fiorentina, 3-1 cu Atalanta în optimile Cupei Italiei. Toate golurile au fost marcate în prima repriză. Gomez cu o “dublă” şi Cuadrado au marcat pentru gazde, Bianchi reuşind golul de onoare în minutul 40 pentru oaspeţi.

Tătăruşanu nu a avut nici o vină la golul primit, Bianchi reuşind să înscrie cu un şut în plasa laterală din 15 metri, care l-a lăsat fără replică pe goalkeeper-ul român. În sferturile de finală, Fiorentina va juca împotriva Romei, care a trecut greu de Empoli, 2-1 după prelungiri pe Stadio Olimpico.