Foto&video. Se ştiu cele opt echipe calificate în sferturile Cupei României! Când e tragerea la sorţi

Optimile de finală ale Cupei României, ediţia 2017-2018, au avut loc în perioada 28-30 noiembrie. FANATIK.RO vă prezintă toate rezultatele meciurilor, dar şi echipele calificate în sferturile de finală.
29.11.2017 | 18:03
Fotovideo Se stiu cele opt echipe calificate in sferturile Cupei Romaniei Cand e tragerea la sorti

Update. FCSB este ultima echipă care îşi asigură prezenţa în sferturile Cupei României, după 3-0 în deplasare cu ACS Poli Timişoara. CLICK AICI SĂ VEZI TOATE FAZELE MECIULUI

____________________________________________________________________________

Update. CSM Poli Iaşi, Craiova, Botoşani, Gaz Metan, Astra Giurgiu, Hermannstadt, Dinamo şi FCSB sunt cele opt echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei României.

Update. Timişoara – FCSB a fost ultimul meci din optimile de finală ale Cupei României. Trupa lui Nicolae Dică s-a impus cu scorul de 3-0 şi merge in sferturi. CLICK AICI CA SĂ VEZI VIDEO CU TOATE FAZELE DIN PARTIDA DE PE “DAN PĂLTINIŞANU”.

Update. Astra Giurgiu s-a impus în faţa celor de la Chindia Târgovişte, scor 2-0, după prelungiri. Echipa pregătită de Edi Iordănescu este cea de-a şaptea calificată în sferturile de finală ale Cupei. CLICK AICI SĂ VEZI VIDEO CU TOATE FAZELE MECIULUI.

Update.  Hermannstadt s-a impus cu scorul de 2-0 şi este a şasea echipă calificată.   CLICK AICI SĂ VEZI VIDEO CU TOATE FAZELE MECIULUI.

Update. U Cluj a fost învinsă de FC Dinamo Bucureşti, scor 1-1 (2-4 după loviturile de la 11 metri), iar formaţia lui Vasile Miriuţă s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. CLICK AICI SĂ VEZI VIDEO CU TOATE FAZELE MECIULUI.

Update. Gaz Metan s-a impus pe terenul lui CS Mioveni, scor 1-0, iar echipa pregătită de Cristi Pustai s-a calificat în sferturile Cupei României.   CLICK AICI SĂ VEZI VIDEO CU TOATE FAZELE MECIULUI! VEZI MAI JOS PROGRAMUL ŞI TOATE REZULTATELE DIN OPTIMILE CUPEI!

Update. FC Botoşani trece cu 3-2 de campioana Viitorul şi este a treia formaţie calificată în sferturile de finală ale Cupei României.  CLICK AICI PENTRU A VEDEA VIDEO CU TOATE FAZELE MECIULUI.

Update. Botoşani – Viitorul va avea loc de la ora 21:00, iar cei doi antrenori au decis echipele de start pe care le vor trimite în întâlnirea din optimile de finală ale Cupei României. CLICK PE GALERIA FOTO PENTRU A VEDEA ECHIPELE DE START!

Update. CS Universitatea Craiova s-a impus în faţa celor de la Afumaţi, pe “Ilie Oană”, scor 3-2.  CLICK AICI PENTRU A VEDEA VIDEO CU TOATE FAZELE MECIULUI.

Update. Primul meci al optimilor este cel dintre Slobozia şi Poli Iaşi, disputat pe un gazon îmbibat de apă. Oaspeţii au postat pe pagina de Facebook o imagine de la Slobozia, făcând haz de situaţia găsită la Slobozia, unde s-au impus cu 2-0 (Mendes 11. pen., Ştefănescu 66) –  CLICK AICI PENTRU A VEDEA VIDEO CU FAZE DIN TIMPUL MECIULUIVEZI IMAGINEA ÎN GALERIA FOTO.

CUPA ROMANIEI LIVE VIDEO OPTIMI. Marţi, 28 noiembrie, vor avea loc primele meciuri din optimile de finală ale Cupei României, ediţia 2017-2018, iar cel mai importantă partidă a zilei este cea dintre FC Botoşani şi FC Viitorul Constanţa, care va avea loc de la ora 21:00, pe stadionul “Municipal” din Botoşani. VEZI AICI ONLINE TOATE FAZELE MECIURILOR, ECHIPELE DE START, CLASAMENTUL ÎN TIMP REAL!

CUPA ROMANIEI LIVE VIDEO OPTIMI. Alte două meciuri din optimile de finală ale Cupei României vor avea loc miercuri, atunci când Gaz Metan Mediaş se va deplasa pe terenul celor de la CS Mioveni, de la ora 17:30, iar Universitatea Cluj va primi vizita celor de la FC Dinamo Bucureşti, ora 20:30.

CUPA ROMANIEI LIVE VIDEO OPTIMI. ACS Poli – FCSB e derby-ul zilei de joi

CUPA ROMANIEI LIVE VIDEO OPTIMI. Astra Giurgiu va întâlni Chindia Târgovişte pe stadionul “Marin Anastasovici”, iar liderul din Liga a 2-a, Hermannstadt, se va duela cu Juventus Bucureşti. Ultimul meci al optimilor de finală ale Cupei României va avea loc joi, de la ora 21:30, între ACS Poli Timişoara şi FCSB.

CUPA ROMANIEI LIVE VIDEO OPTIMI. Iată programul complet:

Marţi, 28 noiembrie 2017

Unirea Slobozia – CSM Politehnica Iaşi 0-2 (Pedro Mendes 10 pen., Ştefănescu 66)

CS Afumaţi – CS U Craiova 2-3 (D. Burlacu 10, Vlada 92 / Gustavo 66, Băluţă 101, 105)

FC Botoşani – FC Viitorul 3-2 (Chitoşcă 50, Roman 74, Plămadă 81 / Gavra 64, Drăguş 78)

Miercuri, 29 noiembrie 2017

CS Mioveni – Gaz Metan 0-1 (Romeo 12)

Universitatea Cluj – Dinamo 1-1 (2-4 după loviturile de departajare) (Goga 34/ Corbu 14)

Joi, 30 noiembrie 2017

Hermannstadt – Juventus Bucureşti 2-0 (Morariu 59 autogol, Tătar 67)

Chindia Târgovişte – Astra Giurgiu 0-2  (Balaure 112, Chipirliu 117)

ACS Poli Timişoara – FCSB, ora 21:30

CUPA ROMANIEI LIVE VIDEO OPTIMI. Jocurile din optimile şi sferturile de finală se vor disputa în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se va ajunge la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de la 11 metri.