Scandal după meciul din Cupă: “Arbitrul a tras de timp”

Mirela Apostol    Georgeta Ganjulete
în Fotbal intern
30/11/2017, 11:36

Laurenţiu Roşu a fost foarte supărat după eliminarea din Cupa României, 1-0, cu Gaz Metan Mediaş, şi a dat vina pe arbitrajul lui Robert Dumitru: “Arbitrul de centru a tras de timp la fel de mult ca şi cei de la Mediaş! Dacă eu respect arbitrul, cred că a venit momentul să ne respecte şi ei. E munca noastră, să ia deciziile corecte pe teren.

Pustai, şi el nemulţumit

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Noi am avut ocazii, am avut posesie, am avut şanse mari să înscriem, dar n-am reuşit. Am luat unele decizii precipitate, am forţat egalarea, a fost şi faza aia din prelungiri… Asta-i viaţa”, a spus Roşu după meci.

“O să discut cu De Vriese acasă, pentru că nu e normal ce-a făcut. N-a fost în meci nici în prima repriză şi i-am zis asta la pauză, în vestiar. Chiar am vrut să-l schimb, dar am zis, hai, să-l mai las. Apoi a făcut un fault prostesc şi ne-a lăsat în 10. E clar că n-am fost inspirat, trebuia să-l schimb atunci când am simţit că nu ne mai poate ajuta“, a declarat şi antrenorul celor de la Gaz Metan mediaş, Cristi Pustai.