Curtean, DECISIV pentru Botev! Moţi a luat cartonaş ROŞU

UPDATE / Într-un alt meci jucat astăzi în Bulgaria, echipa lui Cosmin Moţi, Ludogoreţ a învins cu 1-0 pe ŢSKA Sofia prin golul lui Lumu în minutul 90. Moţi a fost titular, însă nu a avut o...
Autor: Adrian Căpriţă | 30.04.2014 | 18:28

UPDATE / Într-un alt meci jucat astăzi în Bulgaria, echipa lui Cosmin Moţi, Ludogoreţ a învins cu 1-0 pe ŢSKA Sofia prin golul lui Lumu în minutul 90. Moţi a fost titular, însă nu a avut o evoluţie foarte bună, fiind eliminat în minutul 83.

În clasamentul din Bulgaria, Ludogoreţ este lider, în timp ce Botev Plovdiv este pe locul 4.

clas

Botev Plovdiv a cîştigat cu 1-0 meciul cu Cherno More, din playofful pentru competiţiile europene.

Golul formaţiei oaspete a fost marcat de Alex Curtean, în minutul 20, iar Botev se poate apropia la doar 3 puncte de locul 3, ultimul care asigură prezenţa în preliminariile Ligii Europa.

Este al doilea gol la rînd marcat de Curtean, în runda trecută marcînd şi în victoria formaţiei sale în faţa lui Levski.