Mirela Apostol
in Fotbal intern
05/10/2014, 23:15
Cîrţu, după 1-1 în “Groapă”: “Dacă Bawab MARCA, Dinamo nu-şi mai revenea!” Atacantul îi dă dreptate GALERIE FOTO
Steliano Filip

Oltenii s-au declarat mulţumiţi de rezultatul scos în Ştefan Cel Mare, prin vocea lui Sorin Cîţu, în direct la LOOK TV: “Rezultatul este echitabil, prima repriză a fost a noastră, meciul s-a jucat la ocazia lui Bawab, dacă dădea la colţul lung, pe jos, aveam 2-0 şi era mai greu pentru Dinamo să revină. Repriza a doua a fost cea mai slabă de cînd sîntem noi la echipă. Am avut inconsistenţă, multe cadouri, degajări precipitate. Ne-a lipsit factorul de echilibru de la mijloc, care era Brandan. În lipsa lui, a trebuit să improvizăm. Nu pot comenta penalty-ul, nu am văzut exact faza. Noi am început prost repriza secundă şi atunci au şi egalat. Poate şi comemorarea lui Hîldan a fost o presiune în plus pentru Dinamo. Important este că plecăm cu punct de la Dinamo, e un rezultat care ne tonifică psihicul. Urmează 2 săptămîni de pauză, cu un minicantonament la Herculane. “

Atacantul iordanian îi dă dreptate lui Sorin Cîrţu: “Începutul a fost mai prost pentru noi, dar apoi i-am dominat pe cei de la Dinamo aproape pe toată durata primei reprize. Dacă eu reuşeam să marchez la 1-0 pentru noi fiţi siguri că obţineam toate cele trei puncte. În partea a doua ei ne-au dominat, dar nu au avut prea multe ocazii clare de gol. Mă bucur că noi sîntem pe drumul cel bun, Acum trei etape se vorbea în Bănie de retrogradare, iar acum uitaţi că se vorbeşte să ne batem acolo sus în clasament”a spus Bawab.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!