News

„Dacă-l simțeam pe Georgescu, puneam 100.000 de euro”. Ce sumă uluitoare ar fi câștigat Dumitru Dragomir

Dumitru Dragomir, fostul șef al LPF, a dezvăluit că ar fi putut câștiga o sumă colosală de bani dacă ar fi pariat pe surpriza primului tur al alegerilor prezidențiale.
05.12.2024 | 13:30
Dacal simteam pe Georgescu puneam 100000 de euro Ce suma uluitoare ar fi castigat Dumitru Dragomir
„Dacă-l simțeam pe Georgescu, puneam 100.000 de euro”. Ce sumă uluitoare ar fi câștigat Dumitru Dragomir. Foto: colaj FANATIK
ADVERTISEMENT

Primul tur al alegerilor prezidențiale a fost marcat de apariția surprinzătoare a lui Călin Georgescu. La casele de pariuri, cota acestuia de a prinde turul al doilea a fost una imensă, iar Mitică Dragomir a dezvăluit cât ar fi putut câștiga dacă ar fi plasat un pariu pe candidatul independent.

Dumitru Dragomir recunoaște că s-ar fi putut umple de bani: „Dacă-l simțeam pe Georgescu, puneam 100.000 de dolari!”

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, regretă și acum faptul că nu a pariat pe succesul din primul tur al independentului Călin Georgescu.

ADVERTISEMENT

Dacă “Oracolul din Bălcești” ar fi mizat 100.000 de dolari, așa cum a și vehiculat, ar fi putut câștiga o veritabilă avere: puțin peste 6 milioane de dolari! Dragomir a făcut calculele în direct la emisiunea PROFEȚIILE LUI MITICĂ, ajutat de jurnalistul Horia Ivanovici.

Trebuie menționat faptul că uriașa sumă ar fi fost dată de cota de la casele de pariuri a lui Georgescu de a prinde primul tur, care era de minim 60.00, înaintea startului alegerilor.

ADVERTISEMENT

“N-am prevăzut că Georgescu va trece pe primul loc, de ce să mint? Nimeni în această țară… Fii atent aici: dacă-l simțeam, eu puneam 100.000 de dolari pe el! Mor de necaz!

Știi de ce n-am simțit? Pentru că toată propaganda era făcută pe cele două partide, PSD și PNL, iar eu, dacă mă tăiai, nu credeam că Ciolacu va pierde”, a recunoscut Mitică Dragomir, care de curând s-a arătat indignat de faptul că statul român l-a ignorat pe Helmut Duckadam.

ADVERTISEMENT

Finala alegerilor prezidențiale se va da între Călin Georgescu și Elena Lasconi

Curtea Constituțională a României a validat luni, 2 decembrie, rezultatul primului tur al alegerilor prezidențiale, astfel că independentul Călin Georgescu și reprezentanta USR, Elena Lasconi, rămân în cursa pentru fotoliul de președinte al României.

O posibilă dezbatere televizată ar urma să se desfășoare zilele următoare între cei doi candidați, moment așteptat și de Mitică Dragomir, care susține că Georgescu nu poate fi învins cu ușurință, datorită calităților de bun orator.

ADVERTISEMENT

“Pentru alegerile prezidențiale, o confruntare între Călin Georgescu și doamna Lasconi. O televiziune, nu contează care, ei să dea cu banul.

La dezbatere nu-l bate nimeni pe ăsta. Are argumente. Noi suntem formatori de opinie și eu m-am ferit să dau verdicte. Eu i-am lăudat pe toți”, a spus fostul șef al Ligii, în urmă cu aproximativ o săptămână.

„Dacă-l simțeam pe Georgescu, puneam 100.000 de euro!”

ADVERTISEMENT