Dan Nistor îl bagă pe Negoiță în ședință după Dinamo – Hermannstadt 2-1! “Luni vom avea o discuţie!”

25.08.2018 | 23:36
Dan Nistor il baga pe Negoita in sedinta dupa Dinamo  Hermannstadt 21 Luni vom avea o discutie

Dan Nistor îl bagă pe Negoiță în ședință după Dinamo – Hermannstadt 2-1! Mijlocașul recunoaște că momentan nu este nimic bătut în cuie și așteaptă să aibă o discuție cu patronul echipei.

“A fost o săptămână grea pentru mine. Toată lumea spunea că Nistor pleacă, Nistor stă. Eu n-am vorbit cu nimeni de  la Steaua. Luni voi avea o ședință cu domnul Negoiță și abia apoi vă pot spune ce se va întâmpla. Dacă cei de la FCSB m-au dorit înseamnă că sunt jucător valoros, nu? Mă bucur pentru acest lucru, dar mai am doi ani de contract cu Dinamo”, a declarat  Dan Nistor

Dan Nistor îl bagă pe Negoiță în ședință după Dinamo - Hermannstadt 2-1! Dan Nistor saluta galeria dupa meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si AFC Hermannstadt, contand pentru Liga 1 Betano, desfasurat pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, sambata 25 august 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Dan Nistor îl bagă pe Negoiță în ședință după Dinamo – Hermannstadt 2-1!

Dinamo – Hermnnstadt 2-1! Haita lui Florin Bratu a reușit să se impună la capătul unui meci plin de emoții. Cîinii au început perfect partida. Au deschis scorul în minutul 4. Diogo Salomao a scăpat central, singur cu portarul, după o pasă excelentă a lui Daniel Popa, şi a înscris fără probleme. A urmat apoi o bară a gazdelor.  Daniel Popa a avut o execuţie de senzaţie, dar mingea trimisă de el a lovit  stâlpul din dreapta porţii adverse. Câteva minute mai târziu, Popovici a fost lansat de Salomao şi a trimis și el cu putere mingea în transversala celor de la Hermannstadt!

Repriza a doua a început cum nu se putea mai prost pentru echipa lui Florin Bratu. Andrei Hergheligiu a centrat de pe stânga, iar Nkololo a înscris cu un șut din voleu. Tabela arăta 1-1 și suporterii câinilor priveau nedumeriți jocul favoriților. Tsomou a luat galben în minutul 54, apoi a fost avertizat pentru a doua oară câteva zeci de secunde mai târziu și a ajuns la cabine. Culmea, în 10 oameni oaspeții puteau să dea lovitura. Până la urmă a ieșit perfect pentru Dinamo care a reușit să marcheze când lumea începea deja să plece de la stadion.  Dinamo – Hermannstadt se termina 2-1 după ce echipa lui Florin Bratu a reușit să marcheze în prelungirile partidei și să-și asigure toate cele trei puncte puse în joc. Este pentru a doua oară când sibienii pierd în minutele de prelungire în acest sezon