Dan Petrescu, exasperat după CFR Cluj – FCSB: „Până să vin eu, CFR avea noroc la fiecare meci și dădea gol la prima ocazie”

Alin Miu
in CFR Cluj
14/04/2019, 23:44
Dan Petrescu, exasperat după CFR Cluj - FCSB

Dan Petrescu e de părere că echipa sa avut ghinion în partida CFR Cluj – FCSB, terminată la egalitate, scor 0-0. Antrenorul crede că CFR merita să câștige, ținând cont de cele două bare avute.

Dan Petrescu, exasperat după CFR Cluj – FCSB

„Toate meciurile dintre FCSB și CFR au fost la fel în ultima vreme, cu puține ocazii. S-a întâmplat să fie 1-1 în trecut, acum a fost 0-0. Meritam să câștigăm, am avut două bare. FCSB a jucat mai bine decât noi în prima repriză, însă în a doua repriză am fost mai energici și am controlat jocul. E clar că FCSB are o echipă bună, nu e ușor niciodată să joci împotriva lor. Ocaziile mari au fost ale noastre. Nu știu dacă Arlauskis a avut ce să facă în repriza a doua. Nu mai contează însă ce a fost,s-a terminat 0-0.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Preferam să primim gol și să câștigăm. Meritam mai mult cu Craiova și FCSB. De când am venit eu aici nu mai avem noroc. Până să vin, echipa câștiga cu 1-0, Țucudean înscria la fiecare ocazie. Mi se pare mai bună FCSB față de anul trecut. Nici declarații nu mai fac. Și-au învățat lecția și știu ce vor. Totul e la mâna noastră. Mă gândesc deja la următorul meci.

Bud a încercat mult în aceste meciuri. Sincer, a jucat mai bine decât mă așteptam. Însă e clar că Țucudean e Țucudean. Nu trebuie să punem presiune pe el, vine după o pauză. Mi se pare normal că m-am îmbrățișat cu Mihai Stoica. E foarte bine că s-a întâmplat așa. Declarațiile trebuie să fie de respect. Toată lumea e mulțumită de arbitraj” – a spus Dan Petrescu la Digisport. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!