Razvan Nicolae
în Fotbal international
25/07/2018, 15:47
Dan Petrescu, încă o înfrângere cu Guizhou Hengfeng! Echipa lui a fost eliminată din Cupa Chinei! Video GALERIE FOTO

Dan Petrescu, încă o înfrângere cu Guizhou Hengfeng. Antrenorul de 50 de ani are parte de un început dezastruos de mandat la noua lui formaţie. Echipa românului a fost eliminată în sferturile de finală din Cupa Chinei.

Guizhou Hengfeng a pierdut manşa retur cu Shandong Luneng, scor 0-3, din sferturile de finală ale Cupei Italiei. Meciul a fost al patrulea al lui Dan Petrescu la cârma echipei, bilanţul fiind unul negativ pentru formaţia care ocupă ultimul loc în prima ligă chineză.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Dan Petrescu, încă o înfrângere cu Guizhou Hengfeng

Dan Petrescu, încă o înfrângere cu Guizhou Hengfeng. În mandatul fostului antrenor de la CFR Cluj pe banca chinezilor, formaţia din Guiyang a înregistrat două remize şi două înfrângeri, cu opt goluri primite şi un singur gol marcat. Dan Petrescu a preluat echipa în această vară, după ce a părăsit campioana României.