Dan Petrescu, primele momente DIFICILE în Qatar!

Adrian Căpriţă
în Pariuri sportive
28/08/2014, 20:35

Dan Petrescu rămîne neînvins în acest sezon din campionatul Qatarului, după ce formaţia sa, Al Arabi, a terminat la egalitate duelul cu Al-Gharafa, scor 2-2.

Meciul nu a început foarte bine pentru echipa românului, care s-a văzut condusă după doar 13 minute, după golul marcat de Mazeed. Jucătorii lui Dan Petrescu au întors în doar 5 minute scorul, Paulinho şi Ezekiel înscriind în minutele 22, respectiv 27.

Repriza a doua a fost destul de grea pentru Al Arabi, mai ales că în minutul 61 Salem a primit un cartonaş roşu. Imediat a venit şi egalarea, Nene înscriind în minutul 64 din penalty. Pe final gazdele puteau cîştiga meciului, însă atacanţii lui Al-Gharafa s-au întrecut în ratări.

În urma acestui rezultat Al Arabi se află pe locul 2, cu patru puncte.