Razvan Nicolae
in Dinamo
14/09/2019, 22:55
Daniel Popa s-a rupt în Dinamo - FC Botoşani 1-1

Daniel Popa s-a rupt pe finalul meciului Dinamo – FC Botoşani 1-1, partidă care s-a disputat în etapa a 9-a din Casa Pariurilor Liga 1. Atacantul “câinilor” a părăsit gazonul la 16 minute după ce a fost introdus pe teren.

Daniel Popa, ruptură musculară după Dinamo – FC Botoşani 1-1

În minutul 90 al meciului Dinamo – FC Botoşani 1-1, Daniel Popa a cerut schimbare după ce a resimţit dureri. Atacantul de 24 de ani intrase pe teren în minutul 74 al partidei, atunci când i-a luat locul lui Mihai Neicuţescu.

La finalul meciului, Dan Nistor a susţinut că Daniel Popa a suferit o ruptură musculară. “A ieşit că nu a mai putut. A făcut ruptură. Este cel mai frumos stadion din ţară, dar din păcate nu putem juca fotbal”, a spus căpitanul “câinilor”.

Daniel Popa s-a rupt în Dinamo – FC Botoşani 1-1

Dusan Uhrin a anunţat cât va absenta Daniel Popa

După ce Dan Nistor a anunţat că Daniel Popa s-a rupt în ultimul minut al meciului Dinamo – FC Botoşani 1-1, Dusan Uhrin a anunţat cât timp va sta pe tuşă fotbalistul. “Va sta o lună. Atât pot spune pentru moment”, a susţinut Dusan Uhrin.

Daniel Popa a jucat nouă meciuri pentru Dinamo în acest sezon şi a adus prima victorie a “câinilor” în tur. Pe 2 august 2019, formaţia din Şoseaua Ştefan cel Mare a învins-o pe Academica Clinceni, scor 4-2, iar atacantul de 24 de ani a înscris trei goluri.