Carousel hot news

Daria Kasatkina abia aşteaptă meciul cu Simona Halep: “E o jucătoare care loveşte diferit”

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Beijing după ce a învins-o în premieră pe Maria Şarapova, scor 6-2, 6-2. În sferturi, românca va evolua împotriva...
05.10.2017 | 08:19
Daria Kasatkina abia aşteaptă meciul cu Simona Halep:

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Beijing după ce a învins-o în premieră pe Maria Şarapova, scor 6-2, 6-2. În sferturi, românca va evolua împotriva Dariei Kasatkina, pe care a întâlnit-o şi săptămâna trecută, în turneul de la Wuhan. Atunci, românca a făcut unul dintre cele mai slabe meciuri.

Rusoaica în vârstă de 20 de ani a declarat că abia aşteaptă un nou meci cu Simona Halep şi a spus că trebuie să joace perfect pentru a o învinge din nou pe sportiva de pe numărul 2 în lume. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA 5 pentru a vedea programul şi rezultatele din celelalte jocuri din preliminariile CM 2018! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi.

Simona Halep: “Poate va fi o revanşă”

“Voi juca pentru a patra oara împotriva ei şi aştept cu nerăbdare. Suntem deja în faza sferturilor de finală, aşa că trebuie să dau tot ce e mai bun pentru a o învinge”, a spus Kasatkina. În primul tur de la Wuhan, rusoaica a învins-o fără drept de apel pe Simona Halep cu scorul de 6-2, 6-1, singura înfrângere a româncei în duelurile directe.

Disputa va avea loc vineri, iar Simona Halep a declarat că vrea să îşi ia revanşa: “Am jucat împotriva ei săptămâna trecută, deci poate va fi o revanşă, dar nu se ştie niciodată. Este o adversară foarte dificilă, care loveşte puţin diferit şi luptă până la sfârşit. Trebuie să văd ce nu am făcut bine la Wuhan şi să încerc să joc mai bine”, a spus campioana noastră.