Pulhac şi Predescu, DEBUT în campionatul Poloniei! Misiune grea pentru cei doi

Marian Popovici
în STIRI INTERNATIONALE
13/02/2015, 20:22

UPDATE / Final de meci. Zawisza încheie la egalitate, 0-0 cu Leczna şi rămîne în continuare pe ultimul loc al clasamentului.

UPDATE 20:20 / Cornel Predescu şi-a făcut şi el debutul la Zawisza. Fostul “pandur” a intrat în debutul părţii secunde, în locul lui Swierczok. În minutul 65, Zawisza – Leczna este 0-0

Cristi Pulhac e titular la noua sa echipă, Zawisza, în meciul contra lui Leczna din campionatul Poloniei. Zawisza este într-o situaţie dificilă, fiind ultima în campionat după primele 20 de etape.

La Zawisza pe banca de rezerve se află şi fostul fotbalist al Pandurilor, Cornel Predescu, transferat în urmă cu cîteva zile. În minutul 10, scorul este 0-0, Zawisza avînd mare nevoie de victorie în acest meci pentru a spera să se salveze de la retrogradare.