Denis Alibec l-ar fi înjurat pe Bogdan Andone în timpul meciului cu U Craiova: “Cum ai ajuns tu să îmi reproșezi mie?”. Reacția tehnicianului

Autor: Marian Popovici | 30.08.2020 | 22:12
Denis Alibec l-ar fi înjurat pe Bogdan Andone în timpul meciului cu U Craiova:
Denis Alibec l-a înjurat pe Bogdan Andone în timpul meciului cu U Craiova: "Cum ai ajuns tu să îmi reproșezi mie?"

Spiritele s-au încins în timpul meciului dintre Universitatea Craiova și Astra Giurgiu. În prima pauză de hidratare, antrenorul Bogdan Andone i-a reproșat lui Denis Alibec că a greșit o pasă înainte ca U Craiova să marcheze.

UPDATE, 30 august, ora 22:13. Bogdan Andone l-a înțepat pe Denis Alibec la finalul meciului: “El a avut o toamnă foarte bună și playoff-ul foarte bun, cu goluri marcate, dar perioada de nesiguranță… el și-ar dori să plece, nu e concentrat la meciuri, la antrenament.

A venit convocarea la echipa națională, e normal, e jucător de națională. E normal să îi acorzi încredere, oricând poate avea o execuție care sa decidă un meci, dar din păcate pentru el și pentru noi, traversează o perioadă tulbure.

Pleaca la echipa națională, de acum înainte trebuie să îl motiveze selecționerul, să îl capaciteze el”, a spus Andone la final.

Atacantul Astrei Giurgiu a fost foarte iritat de faptul că antrenorul i-a făcut observații și a lansat o tiradă la adresa lui Bogdan Andone. Alibec a fost cu greu potolit de colegii săi la marginea terenului.

Printre mai multe cuvinte care nu sunt de reprodus, Alibec a spus: “Ce bă, ai ajuns să-mi reproșezi mie că luăm bataie?”, a tunat atacantul sub privirile stupefiate ale antrenorului său.

Denis Alibec l-a înjurat pe Bogdan Andone în timpul meciului cu U Craiova: “Cum ai ajuns tu să îmi reproșezi mie?”

Universitatea Craiova vrea să se răzbune pe Astra Giurgiu după umilința din primul tur al Ligii Europa împotriva celor de la Lokomotiv Tbilisi. Oltenii au pierdut joi în Georgia cu scorul de 1-2 și au ratat calificarea.

Oltenii au pornit ca din tun în meciul cu Astra Giurgiu și au reușit să aibă un avantaj consistent la pauză. Koljic a deschis scorul în minutul 22, iar patru minute mai târziu Cicâldău a majorat scorul din penalty.

Astra Giurgiu, probleme mari în defensivă!

Astra Giurgiu a pierdut și meciul din prima etapă împotriva celor de la FCSB, scor 0-3. Și atunci, roș-albaștrii au reușit să profite de inexactitățile din apărarea giurgiuvenilor, care nu au fost fixate nici până la ora meciului de la Craiova.

Scandalul dintre Alibec și Andone vine la scurt timp după ce atacantul a decis să rămână la Astra Giurgiu până în iarnă după ce finanțatorul Ioan Niculae a avut pretenții financiare prea mari și transferul în Turcia a căzut:

Denis Alibec, până în iarnă la Giurgiu

„Chiar ieri am avut o discuție cu Denis, e pregătit 100% și nu mai vrea să plece. Mi-a zis că nu mai vrea să plece. Vrea să rămână, să joace bine și să se transfere în iarnă. Era fericit că l-a chemat la echipa națională, la fel și Lazar”, a spus Dani Coman pentru sport.ro.

Denis Alibec este convocat de Mirel Rădoi în lotul echipei naționale a României pentru meciurile cu Irlanda de Nord și Austria din Liga Națiunilor.