Dennis Man, dus cu ambulanța la spitalul Elias la miezul nopţii! Avea pometele umflat, buza spartă şi acuza amețeli şi dureri de cap după meci, după ce a fost lovit violent și a ales să joace și-n repriza secundă! VIDEO EXCLUSIV

Dennis Man dus cu ambulanta la spitalul Elias la miezul noptii Avea pometele umflat buza sparta si acuza ameteli si dureri de cap dupa meci dupa ce a fost lovit violent si a ales sa joace sin repriza secunda VIDEO EXCLUSIV
Dennis Man, dus de urgență la spital după meciul cu Irlanda de Nord. Acuză amețeli și va fi supus unor investigații suplimentare

România U21 a câștigat din nou în preliminariile EURO 2021, scor 3-0 cu Irlanda de Nord, însă meciul de la Voluntari s-a lăsat cu victime. Dennis Man, om de bază în echipa lui Mirel Rădoi, a suferit o accidentare destul de urâtă în prima repriză, după un contact cu portarul advers Hazard. FANATIK a aflat că, imediat după meci, jucătorul celor de la FCSB a ajuns la spital, întrucât acuza o stare de amețeală.

• Cota EXCLUSIVĂ Fortuna: 5.90 este cota pentru “x pauză/1 final” la meciul România – Norvegia. Vezi aici toate cotele!

Încă 35 de minute a petrecut pe teren Dennis Man după accidentarea din minutul 34 al meciului cu Irlanda de Nord. El a fost schimbat de Mirel Rădoi cu dinamovistul Mihai Neicuțescu. După meci, starea lui Dennis Man s-a complicat. Stelistul a acuzat amețeli şi dureri de cap, pe lângă un pomete umflat şi buza spartă, iar cei din staff-ul naționalei au chemat de urgență ambulanța care l-a transportat la spitalul Elias pentru verificări suplimentare în miez de noapte.

Dennis Man nu a mai mers astfel alături de colegi cu autocarul, ci a ajuns la spital pentru a fi fi supus unor investigații suplimentare. La spital a ajuns și cel care l-a accidentat pe Man. portarul nord-irlandezilor Conor Hazard.

”Mi-a fost frică la acea fază mai mult pentru jucătorul nostru. Am încasat și eu astfel de lovituri și am fost KO și știu prin ce a trecut Man. Am înțeles că portarul lor este la spital. S-a simțit rău.” a spus Mirel Rădoi după meciul de la Voluntari.

Dennis Man și Conor Hazard, ciocnire soldată cu sânge și o eliminare

Ciocnirea violentă dintre Dennis Man și Conor Hazard a avut loc în minutul 34. Dennis Man a sărit la minge, în aproprierea careului de 16 metri, iar portarul legitimat la Celtic, cu o ieșire întârziată, l-a lovit dur pe jucătorul tricolor. Timp de aproape 10 minute, jucătorul naționalei și al celor de la FCSB a primit îngrijiri medicale. Și Hazard a ieșit șifonat, având capul spart.