Dennis Man și-a bătut joc de o ocazie rarisimă. Criză de nervi a lui Meme Stoica. VIDEO

Eduard Nicolae Popa
în FCSB
05/05/2019, 22:35
Dennis Man, ratare imensă în a doua repriză cu U Craiova *foto: sportpictures.eu

FCSB a avut o ocazie importantă în minutul 60 al partidei cu Universitatea Craiova. Roș-albaștrii conduceau cu 1-0 după reușita din penalty a lui Florin Tănase. Dennis Man a fost însă aproape să dea al doilea gol, dar și-a bătut joc „cu stil” de o fază important. Ratarea lui Man l-a umplut de nervi pe directorul sportive Meme Stoica.

Dennis Man, ratare uluitoare în a doua repriză cu U Craiova

FCSB a scăpat excelent pe un contraatac după ce Florinel Coman l-a lansat pe Iulian Cristea. Mijlocașul defensiv al roș-albaștrilor a plecat într-o cursă spectaculoasă spre poarta lui Mirko Pigliacelli. Cristea l-a servit excelent pe Dennis Man, care și-a bătut însă joc de ocazia creată de coechipierii săi. Man a vrut să îi dea o „scăriță” goalkeeper-ului italian, dar a lovit foarte prost mingea și Pigliacelli nu a avut nicio emoție în oprirea mingei. VEZI VIDEO AICI

Ratarea lui Man l-a exasperat pe directorul sportiv al FCSB, Mihai Stoica. „Meme” a fost surprins cum își smulgea părul dinccap de nervi după execuția ratată de mijlocașul ofensiv al roș-albaștrilor. De altfel, nu a fost singura ratare a lui Dennis Man în acest meci. Man a ratat și în minutul 13, tot din relație de 1 la 1 cu Mirko Pigliacelli, la o fază în care a fost prins din urmă de către Matteo Fedele.