Video

VIDEO / MINUNE sub ochii lui Chiricheş! Tottenham cîştigă după un THRILLER pe White Hart Lane

GOOOOOOOL! Sigurdsson marchează golul victoriei pentru Tottenham în minutul 90+3! Nimic nu se mai poate întîmpla! Echipa lui Chiricheş a reuşit să revină şi să cîştige partida cu...
23.03.2014 | 16:00
VIDEO  MINUNE sub ochii lui Chiriches Tottenham cistiga dupa un THRILLER pe White Hart Lane

GOOOOOOOL! Sigurdsson marchează golul victoriei pentru Tottenham în minutul 90+3! Nimic nu se mai poate întîmpla! Echipa lui Chiricheş a reuşit să revină şi să cîştige partida cu Southampton după ce a fost condusă cu 2-0!

Loading the player…

UPDATE / Tottenham a egalat scorul la începutul reprizei secunde prin golul lui Eriksen care a reuşit dubla. Tottenham-Southampton 2-2 în minutul 50.

A redus din diferenţă pentru Tottenham, Eriksen în minutul 30. Tottenham-Southampton 1-2 în min. 33.

UPDATE / Tottenham a început foarte slab meciul cu Southampton. În minutul 28, echipa lui Chiricheş este condusă cu 2-0. Pentru Southampton au marcat  Jay Rodrigues în minutul 19 şi Adam Lallana în minutul 28.

UPDATE / Managerul lui Chelsea, Jose Mourinho a declarat după victoria cu 6-0 cu Arsenal că echipa sa i-a distrus pe tunari şi că nu le-a lăsat nicio şansă:

“Am venit să omorîm şi i-am distrus în 10 minute. După primele 10 minute, misiunea a fost uşoară. I-am presat foarte bine şi am atacat perfect pe spaţiile libere.” a declarat Mourinho după meci.

Manchester United a învins cu 2-0 la West Ham şi este la doar două puncte de locul 6 ocupat de Tottenham. Echipa lui Chiricheş va juca mâine cu Southampton, ultimul meci al etapei fiind cel dintre Stoke şi Aston Villa.

E pauză la meciul dintre West Ham United şi Manchester United. Faza primei reprize a fost realizată de Rooney care a marcat un gol de la centrul terenului.

Manchester United îşi dublează avantajul în minutul 33 după un nou gol marcat de Rooney

Beckham a rămas uluit de super golul lui Rooney:

beck

GOOOOOOOL Rooney! Jucătorul lui Manchester United marchează un super gol de la mijlocul terenului şi deschide scorul în minutul 7

A început ultimul meci al zilei, cel dintre West Ham United şi Manchester United

Rezultatele de azi din Premier League:

rey

Liverpool trece pe locul 2 în Anglia la 4 puncte de liderul Chelsea, dar are şi un meci mai puţin jucat. Manchester City trece pe 3 la 6 puncte de Chelsea, dar are 3 meciuri mai puţin diputate decît liderul.

S-au încheiat meciurile. Liverpool şi Manchester City au făcut spectacol, reuşind victorii la scor, Liverpool 6-3 la Cardiff, Manchester City 5-0 pe teren propriu cu Fulham.

Liverpoool mai marchează o dată prin Luis Suarez în minutul 90+6 şi Liverpool cîştigă cu 6-3.

Manchester City face scor cu Fulham! Demichelis marchează golul 5!

Cardiff City reduce din handicap prin Mutch şi scorul este acum 3-5!

GOL Manchester City! Fernandinho majorează scorul la 4-0!

GOOOL Liverpool! Daniel Sturridge marchează golul 5 pentru Liverpool după assistul lui Suarez!

GOOOL City! Yaya Toure realizează hattrick-ul cu Fulham!

GOOOOOL Liverpool! Luis Suarez face 4-2 şi cormoranii rezolvă meciul la Cardiff!

GOOOOL Manchester City! Yaya Toure face dubla în minutul 53. City-Fulham 2-0. Londonezii joacă în 10 oameni

GOOOOL Liverpool! Skrtel face dubla cu o lovitură de cap venită în urma unui corner şi Liverpool conduce preia conducerea pentru prima dată în meci, 3-2 în minutul 55

A început repriza secundă la meciurile din Anglia! Alte rezultate din Premier League: Everton-Swansea 1-1, Hull-WBA 2-0, Newcastle-Crystal Palace 0-0, Norwich-Sunderland 2-0

E pauză la ambele meciuri. Cardiff City-Liverpool este 2-2 la pauză după o repriză foarte spectaculoasă. City conduce la pauză cu 1-0 pe Fulham prin golul din penalti al lui Yaya Toure

Goool Liverpool! Skrtel egalează la 2 cu 5 minute înainte de finalul primei reprize!

Manchester City a deschis scorul pe teren propriu cu Fulham în minutul 26 prin golul din penalti al lui Yaya Toure

Goool Cardif City! Echipa din Ţara Galilor preia conducerea prin golul decarului Frazier Campbell în minutul 25

Goool Liverpool! Luis Suarez egalează scorul la Cardiff în minutul 16

Cardiff City deschide scorul în minutul 9. Mutch înscrie cu un şut de la marginea careului de 16 metri

UPDATE / Au început meciurile Cardiff City-Liverpool şi Manchester City-Fulham

Chelsea rămîne lider cu 69 de puncte, Arsenal fiind în acest moment pe locul 3 cu 62 de puncte şi un meci mai puţin disputat decît echipa lui Mourinho. De la ora 17:00 joacă şi celelalte echipe cu ambiţii la titlu: Liverpool la Cardiff şi Manchester City acasă cu ultima clasată, Fulham.

S-a încheiat meciul. Pentru Arsene Wenger, partida cu numărul 1000 a fost sinonimă cu umilinţa. Chelsea a dominat meciul de la cap la coadă şi s-a impus cu 6-0. Golurile au fost marcate de Eto’o, Schurlle, Hazard, Oscar 2 şi Salah.

GOOOL Chelsea! Salah marchează pentru 6-0 în minutul 70. Chelsea se distrează cu Arsenal.

Schimbare la Chelsea! Autorul ultimului gol, Oscar este schimbat cu Salah

GOOOL Chelsea! Oscar duce scorul la 5-0 cu un şut plasat de la marginea careului de 16 metri în minutul 65

Ocazie pentru Chelsea! Şutul lui Oscar de la marginea careului este respins în corner de portarul tunarilor!

Meci liniştit în repriza secundă. Chelsea nu forţează, iar Arsenal pare că nu are forţa să pună în pericol poarta lui Cech.

Rosicky este avertizat în minutul 51 după un fault dur la Azpilicueta

A început repriza a doua!

PAUZĂ. Meci de coşmar pentru Arsene Wenger. Arsenal este condusă la pauză cu 4-0 de Chelsea, într-un meci în care tunarii nu au contat deloc în ofensivă.

1395494707178_lc_galleryImage_LONDON_ENGLAND_MARCH_22_A

GOOOL! Oscar majorează scorul la 4-0 în minutul 40 cu un gol marcat din 5 metri

Meciul s-a mai liniştit după debutul furtunos, Arsenal încearcă să conteze mai mult în ofensivă, însă Chelsea se apară foarte bine şi nu lasă niciun spaţiu în defensivă

Ocazie mare pentru Chelsea. Szczesny respinge în corner şutul lui David Luis

Schimbare la Arsenal. În minutul 24: iese Podolski, intră Vermaelen.

GOOOOL Chelsea! Hazard transformă penaltiul în minutul 17

PENALTY pentru Chelsea în minutul 14. Chamberlain atinge mingea cu mîna pe linia porţii, dar arbitrul confundă jucătorii şi îl elimină pe Gibbs.

eliminare

Schimbare la Chelsea: Samuel Eto’o iese în minutul 9, accidentat. Intră Fernando Torres

GOOOOOOOL  Chelsea! Andre Schurlle marchează pentru 2-0 în minutul 6

GOOOOOOL Chelsea! Samuel Eto’o deschide scorul în minutul 4 printr-un şut din colţul careului.

A început meciul!

Va fi cel de-al 1000-lea meci pentru Arsene Wenger pe banca lui Arsenal, dar şi Chelsea va avea un “sărbătorit”. John Terry va juca meciul cu numărul 400 în Premier League contra lui Arsenal.

terry

Fanii lui Arsenal sunt pregătiţi pentru derby. Cu o jumătate de oră înainte de meci, fanii tunarilor au umplut pub-urile în aşteptarea meciului:

fani

UPDATE / Echipele de start la Chelsea – Arsenal:

echipe

Chelsea – Arsenal, ora 14:45, Eurosport

Acest duel poate hotărî campiona, orice rezultat fiind bun pentru cineva: 1 pentru Chelsea, X pentru City şi Liverpool, 2 pentru Arsenal.

Arsenal se deplasează la Chelsea după o victorie în derby-ul cu Tottenham, scor 1-0, în timp ce trupa lui Mourinho a pierdut la Aston Villa, tot la limită, 0-1. Duel foarte important pentru „tunari”, o posibilă înfrîngere fiind egală cu scoaterea din cursa pentru titlu.

|n tur partida de pe „Emirates” s-a terminat indecis, 0-0, însă de data aceasta lucrurile stau altfel, meciul avînd o miză imensă. Chelsea nu se poate baza pe Willian şi Ramires, eliminaţi în meciul din runda trecută. Arsenal, în schimb, este în efectiv complet şi se duce pe „Stamford Bridge” cu un singur scop: victoria.

Va fi meciul cu numărul 1000 pentru Arsene Wenger pe banca lui Arsenal!

Chelsea (4-2-3-1): Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Lampard, Matic – Schurrle, Oscar, Hazard – Torres. Antrenor: Jose Mourinho.

Arsenal (4-2-3-1): Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Oxlade-Chamberlain – Cazorla, Rosicky, Podolski – Giroud. Antrenor: Arsene Wenger.

1,75 este cota pentru „sub 2,5 goluri”

Cardiff – Liverpool, ora 17:00

* „Cormoranii” au reuşit o victorie mare runda trecută, 3-0 pe terenul lui Manchester United, omul meciului fiind Gerrard, care a reuşit o dublă, de la punctul cu var, însă a şi ratat un penalty!
* Cardiff, în schimb, a fost învinsă de Everton dramatic, cu un gol marcat de Coleman în al treilea minut al prelungirilor
* Toţi cei care au văzut duelul dintre United şi Liverpool au observat o formă excelentă şi un joc foarte spectaculos practicat de oaspeţi, mulţi specialişti declarînd că un astfel de joc va fi recompensat cu titlul de campioană
* Liverpool a cîştigat partida din tur destul de uşor, scor 3-1, toate golurile „cormoranilor” fiind marcate în prima repriză
* 1,40 este cota pentru „2 solist”

Manchester City – Fulham, ora 17:00

* Fulham a făcut cîteva achiziţii bune în acest sezon, dar care nu au confirmat, lucru ce a dus formaţia londoneză pe ultimul loc
* Manchester City, în schimb, este principala favorită să cîştige titlul, lucru demonstrat şi runda trecută, cînd a cîştigat duelul cu Hull, scor 2-0, deşi a jucat în 10 oameni încă din minutul 10
* Partida din tur a fost foarte spectaculosă, cu 6 goluri înscrise, „cetăţenii” cîştigînd cu 4-2
* Cel mai probabil vom avea de urmărit un nou duel cu goluri multe, mai ales că şi Fulham are un obiectiv foarte puternic, salvarea de la retrogradare, aşa că va forţa în atac
* 1,40 este cota pentru „peste 2,5 goluri”

West Ham – Manchester United, ora 19:30

* West Ham a început să joace un fotbal foarte eficient, fiind una dintre formaţiile care primesc cel mai greu gol din Premier League în 2014
* Manchester United trece printr-o criză cum nu a mai existat de foarte mulţi ani, presa engleză căutînd deja înlocuitori pentru Moyes, printre numele vehiculate fiind Jurgen Klopp, Diego Simeone sau Laurent Blanc
* Avînd în vedere că „diavolii” au nevoie de victorie ca de aer pentru a rămîne în cursa pentru cupele europene, cel mai probabil vor face tot posibilul să scoată măcar un egal
* West Ham nu trage pentru nimic, însă apărarea londonezilor ne face să credem că vom avea parte de un meci echilibrat, cu puţine goluri, în care este foarte greu să pronosticăm o cîştigătoare
* 1,35 este cota pentru „sub 3,5 goluri”