DEZAMĂGIRE pentru Boloni! A condus cu 2-0 în minutul 72, însă finalul a fost de COŞMAR

Marian Popovici
in STIRI INTERNATIONALE
16/04/2015, 23:05

Echipa antrenată de Ladislau Boloni, Al Khor a oferit cel mai dramatic meci al etapei din Qatar. Al Khor a condus cu 2-0 pînă în minutul 73 al meciului cu Umm-Salal, însă la final, a pierdut meciul cu 3-4.

Desfăşurarea meciului a fost una halucinantă în final. Sanli a redus din diferenţă pentru oaspeţi în minutul 73 şi era 2-1 pentru Al Khor. Marco Antonio a făcut 3-1 pentru gazde, însă apoi au urmat 3 goluri ale oaspeţilor marcate de Aliadiere, Mardanli şi Tamer, care a adus golul victoriei în minutul 90.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Al Khor a încheiat campionatul pe locul 10 cu 30 de puncte. Campioana din Qatar din acest sezon este Lakhwiya, care a adunat 62 de puncte.