FCSB începe pregătirile pentru noul sezon, dar mai ales pentru accederea în Champions League. Mihai Stoica a confirmat dezvăluirile FANATIK despre Graovac, fundașul convins de Risto Radunovic să vină la FCSB.
În căutarea unui nou fundaș, după accidentarea de lungă durată a camerunezului Joyskwim Dawa, FCSB a dat prima lovitură. Muntenegreanul Risto Radunovic i-a propus lui Mihai Stoica pe Graovac, de la CFR Cluj.
Din informaţiile FANATIK, oficialii arelenilor nu i-au propus prelungirea înţelegerii jucătorului Bosniac. Mihai Stoica a oferit detalii despre primul transfer al campioanei României.
„Îl vom legitima luni pe Graovac, jucător liber. El este un jucător pe care îl știm foarte bine. L-am ratat când era la Astra. Ofeream o sumă destul de importantă, dar atunci, în pandemie, nu s-a putut. Am vrut să-l luăm atunci pe Bruno, Vali Gheorghe și pe el. Apăruse și Dima într-o discuție.
Acum să spun povestea. Risto Radunovic mi-a zis că e liber. Mie mi-a plăcut mereu. Gigi îl știa, îi plăcea și lui. Am făcut oferta și gata! Risto și-a început cariera de director sportiv.
Graovac nu e o rezervă a lui CFR. Are 23 de apariții în sezonul ăsta și a stat foarte mult în afara gazonului, 3 luni. Djokovic l-a lovit la un antrenament și i-a făcut glezna cât pepenele. E un jucător bun, care a jucat în Turcia. Cei care sunt titulari în Turcia înseamnă că au valoare. Îi știm și caracterul, e un băiat excepțional.
Noi avem nevoie de un jucător polivalent, care să acopere și dreapta, și stânga, și zona centrală. Între Homawoo și Graovac, detașat este Graovac în ceea ce vrem noi”, a explicat Mihai Stoica, la Prima Sport.