Life

Din ce face bani acum Vlăduț, bucătarul dat afară de la Neața cu Răzvan și Dani în urmă cu 3 ani. Pentru cine lucrează

Ce s-a ales de Vlădut, fostul bucătar de la Neața cu Răzvan și Dani. Și-a găsit rapid un loc de muncă după ce a fost dat afară de la Antena 1.
29.10.2024 | 07:20
Din ce face bani acum Vladut bucatarul dat afara de la Neata cu Razvan si Dani in urma cu 3 ani Pentru cine lucreaza
Ce s-a ales de la Vlăduț, bucătarul de la Neața cu Răzvan și Dani. Sursa foto: colaj Fanatik/ Facebook
ADVERTISEMENT

Vlăduț Florica a făcut ani de zile parte din echipa Neața cu Răzvan și Dani, însă a fost înlocuit de energicul Nicolai Tand. Cu toate acestea, lumea bucătarului nu s-a oprit în loc după ce nu a mai apărut la televizor. Iată cu ce se ocupă acum.

Cu ce se ocupă bucătarul Vlăduț după ce a fost dată afară de la Neața cu Răzvan și Dani

Neața cu Răzvan și Dani se difuzează de peste 16 ani și încă rămâne în topul favoritelor românilor. De-a lungul timpului, formula echipei s-a modificat, iar printre cei care au avut apariții apreciate, de lungă durată, este și bucătarul Vlăduț Florica.

ADVERTISEMENT

În urmă cu trei ani, colaborarea sa cu show-ul de la Antena 1 s-a încheiat. Conform CanCan.ro, producătorii de la Antena 1 au pregătit terenul înainte. Și-ar fi dorit pe cineva cu mai multă energie, așa că Vlăduț ar fi primit tot mai puțin timp pe ecran.

Cel care s-a pliat mai bine mai bine pe cerințe a fost Nicolai Tand. „Publicul emisiunii a întinerit, dar Vlad s-a îngrășat, a îmbătrânit și se mișcă și vorbește tot mai lent. Suferă, se pare, de obezitate și, în același timp, ar avea și alte probleme; dar, în ciuda acestui fapt, se pare că încă n-a renunțat de tot la fumat și nici la dulciuri.

ADVERTISEMENT

Este o junglă televiziunea, trebuia să se aștepte la așa ceva. Oricum, se pare că nici el nu își mai dorește de ceva timp să mai colaboreze full time la Antena 1. Problemele personale și de sănătate își spun cuvântul și nu știe dacă mai poate face față ritmului alert al noului format”, spunea o sursă de la Antena 1, la momentul respectiv, despre plecarea lui Vlăduț de la Neața cu Răzvan și Dani.

ADVERTISEMENT

Nu a stat mult pe bară

Viața bucătarului s-a schimbat, dar nu a fost foarte mult timp pe tușă. Profitând de colaborarea de atâția ani, Dani Oțil l-a angajat în restaurantul său din zona de Nord a Bucureștiului.

ADVERTISEMENT

În urmă cu un an. Vlăduț a mărturisit într-un interviu acordat pentru FANATIK.RO, că a fost în depresie după ce a plecat din emisiune și că unul dintre motivele pentru care a făcut-o a fost că nu se simțea confortabil să mai fie și alți bucătari.

„Mie mi-a spus şi producătoarea emisiunii atunci că e bine să apar la televizor, că nu contează că a venit şi Nicolai (n.red. Nicolai Tand). Zilele în care trebuia să apar eu, să vin şi să gătesc în continuare. Dar eu nu am vrut. Uite aşa, m-am încăpăţânat şi m-am supărat ca prostul pe sat sau cum se spune.

ADVERTISEMENT

Şi am zis că vreau doar vinerea, dar să fiu singur în bucătărie. Dar nu asta era o soluţie. Pentru că se schimbă nişte lucruri. Este foarte bine să interacţionezi cu alţi oameni şi să faci nişte lucruri. Eu nu mi-am dat seama în momentul acela. Am luat-o exact ca viţelul”, ne-a spus Vlăduț, fostul bucătar de la Neața.