VIDEO. EURO golul lui Hamsik învinge Rusia! “Sovieticii”, în criză

FINAL DE MECI! Slovacia ia 3 puncte uriaşe împotriva Rusiei şi e aproape de calificare. Hamsik a marcat golul turneului. Slovacia adună 3 puncte, în timp ce Rusia are 1 punct după două meciuri....
16.06.2016 | 00:03
VIDEO EURO golul lui Hamsik invinge Rusia Sovieticii in criza

FINAL DE MECI! Slovacia ia 3 puncte uriaşe împotriva Rusiei şi e aproape de calificare. Hamsik a marcat golul turneului. Slovacia adună 3 puncte, în timp ce Rusia are 1 punct după două meciuri. Joi de la ora 16:00, Anglia joacă împotriva Ţării Galilor.

Min. 80: GOOOOOOOOL Rusia! Glushakov reduce din handicap şi urmează 10 minute de foc la poarta slovacă – VEZI VIDEO AICI

Min. 66: Dzyuba ratează o şansă bună. E blocat de un fundaş

Min. 63: Ruşii pun presiune pe poarta slovacilor, dar fără ocazii mari.

Start în partea secundă!

PAUZĂ! Ruşii sînt îngenuncheaţi după cele două goluri încasate de la slovaci! Hamsik e candidat la golul turneului

Min. 45: GOOOOOOOOOL Slovacia! Hamsik marchează un EURO GOL şi Slovacia e aproape de a învinge Rusia – VEZI VIDEO AICI

Min. 42: Fără ocazii mari după gol. Slovacii se blochează bine

Min. 31: GOOOOOOOOOOOL Slovacia! Weiss deschide scorul după o fază superbă – VEZI VIDEO AICI

Min. 28: Smolov RATEAZĂ o şansă imensă

Min. 23: Se încurcă fotbaliştii Slovaciei şi Dzyuba ratează o şansă bună! Slovacii se apără cu toată echipa

Min. 21: Presiune a ruşilor pe careul slovac. Fără ocazii mari pînă acum

Min 7: Început echilibrat de meci! Fără ocazii importante pînă acum

START DE MECI

Se intonează cele două imnuri

VEZI MECIUL LIVE ONLINE AICI

Jucătorii intră pe teren. Acoperişul stadionului din Lille e tras din cauza vremii urîte

UPDATE 15:36 / Tribunele de la Lille se umplu înainte de meci:

UPDATE 15:09 / Ne pregătim de primul meci al zilei de la Euro 2016. Echipe de start:

rusia slovacia

După ce ieri au fost programate doar două partide, astăzi avem din nou trei jocuri la Euro. Se joacă primele partide din a doua etapă a fazei grupelor. Meciul pe care îl aşteptăm cu toţii este cel dintre România şi Elveţia, programat de la ora 19:00, la Paris.

GRUPA B: Rusia – Slovacia, ora 16:00, Lille

Rusia – Slovacia se joacă miercuri, de la ora 16:00. „Sovieticii” au jefuit 1 punct Angliei în prelungiri în primul meci de la Euro 2016. Berezutski a marcat cu capul şi a pus Rusia într-o postură foarte bună în grupa B.

Slovacii sînt la polul opus. Au pierdut meciul cu Ţara Galilor şi slavonii speră să adune 4 puncte cu Rusia şi Anglia necesare pentru calificare.

GRUPA A: România – Elveţia, ora 19:00, Paris (Parc de Princes)

România joacă miercuri, de la ora 19:00 pe Parc des Princes un meci decisiv la Euro 2016 împotriva Elveţiei. E al doilea meci al celor două echipe şi „tricolorii” speră să obţină cel puţin 1 punct pentru a spera la calificarea în optimi.

O victorie a tricolorilor ar mări considerabil şansele echipei nostre de a se califica în fazele eliminatorii.

GRUPA A: Franţa – Albania, ora 22:00, Marseille

Franţa – Albania se joacă miercuri, de la ora 22:00 pe Stade Velodrome din Marseille. „Cocoşii” au cîştigat cu mare şansă partida împotriva României din deschidere datorită golului miraculos marcat de Payet.

Albania a început cu stîngul turneul final, 0-1 cu Elveţia, deşi albanezii au avut multe şanse uriaşe de a egala.