Dinamo – CS Universitatea Craiova 3-0! Montini, triplă în fața oltenilor, dar câinii rămân pe locul 11

15.12.2018 | 22:05
Dinamo  CS Universitatea Craiova 30 Montini tripla in fata oltenilor dar cainii raman pe locul 11

Dinamo – CS Universitatea Craiova a fost derby-ul rundei cu parfum de altădată. “Câinii” au început meciul cu probleme serioase. Deși Mircea Rednic a promis prezența în play off, în momentul în care a preluat echipa, “haita” era mai aproape de zona retrogadării. Oltenii, în schimb, au venit în Ștefan cel Mare cu pretenții la titlu. Au uitat destul de repede de ele. Dinamo s-a impus cu 3-0 și a luat trei puncte uriașe Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE 22.46 / S-a terminat Dinamo – CS U Craiova. Câinii s-au impus cu 3-0

Min 71 / Montini este înlocuit după ce a suferit o contractură. Mircea Axente a intrat pe teren în locul său

Min 52 / GOOOOOOOOL DINAMO! Montini reușește al treilea gol al serii. A trimis puternic la poartă și l-a învins pe Pigliacelli   VEZI GOLUL

Min 48 / GOOOOOOOOL DINAMO! Contră a câinilor, mingea este centrată în careu de unde Montini marchează al doilea gol al gazdelor  VEZI GOLUL

Min 40 / Mitriță trimite la poarta câinilor, însă fără emoții pentru Muțiu

Min 29 / GOOOOOOOOL DINAMO! Bâlbâială în careul oltenilor, Montini lovește mingea cu călcâiul și deschide scorul VEZI GOLUL

Min 24 / Hanca a tras, dar mingea a lovit plasa laterală

Min 21 / Craiova, o noua șansă de gol, însă defensiva lui Rednic rezistă. Nicușor Bancu a fost blocat de Mihai Popescu

Min 18 / Montini putea să deschidă scorul, însă dinamovistul a scos până la urmă un corner

Min 3 / Nicusor Bancu are prima ocazie a partidei, dar șutul său trece pe lângă poartă

UPDATE 20.57 / Rezervele dinamoviștilor nu se pot așeza pe bancă, deși arbitrul le cere cu insistență acest lucru.  Scaunele sunt pline de apă

UPDATE 20.56 / Imagini inedite cu antrenorii celor două formații imediat după primul fluier al întâlnirii

UPDATE 20.55 / A început partida Dinamo – CS U Craiova

UPDATE 20.43 / Ora oficială de start a partidei este 20.55

UPDATE 20.25 / Arbitrii partidei au început și ei încălzirea

UPDATE 20.15 / Jucătorii au ieșit la încălzire

UPDATE 20.10 / Au fost aduse băncile tehnice pentru cele două formații

UPDATE 19.50 / Așa arată terenul de joc cu 10 minute înainte de ora oficială de start

UPDATE 19.30 / Partida nu va putea începe la ora 20.00. Debutul întâlnirii a fost amânat pentru 30 de minute

UPDATE. Echipele de start:

Dinamo 4-2-3-1: Muţiu- Sorescu, M.Popescu, R.Grigore, Corbu- Ait-Atmane, Gomelt- Hanca, Pesic, Salomao – Montini

Craiova: 4-2-3-1: Piglacelli – Martic, Donkor, Keljic, Briceag – Mateiu, Fedele – Bărbuţ, Cicâldău, Bancu – Mitriţă

Dinamo a avut probleme serioase runda precedentă. A jucat în deplasare cu Hermannstadt, dar fostul antrenor Vasile Miriuță nu a fost gazdă perfectă. I-a dat un singur punct lui Rednic și acela scos în urma unei lupte grele. 1-1 s-a terminat partida disputată între cele două formații. Hanca a deschis scorul pentru oaspeți, însă Petrescu a egalat.

Dinamo - CS Universitatea Craiova, Live Video, ora 20.00! Iliuta Daniel Popa si Tiago Ferreira in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Dinamo Bucuresti, din cadrul Ligii 1 Betano, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sambata 1 septembrie 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Alexandru Mitriță a marcat un gol împotriva dinamoviștilor, în runda a 7-a

Dinamo – CS Universitatea Craiova Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport şi Look TV

CS Universitatea Craiova nu a stat prea mult la discuții cu lanterna roșie a clasamentului. Deși FC Voluntari avea probleme serioase, ilfovenii s-au trezit într-o luptă prea mare pentru ei. Oltenii au scos mingea din poartă în minutul 11, au privit ironic către jocul oaspeților, apoi s-au pus pe marcat goluri. Koljic, Mitriță și Rocha au înscris și au adus toate cele trei puncte în dreptul lor.

Craiova este pe locul 3 în clasament. Universitatea are 10 victorii, 5 rezultate de egalitate și 4 înfrângeri și rămâne în cărți pentru titlul de campioană, deși nimeni din staff nu vorbește despre acest lucru. Play off-ul este singurul obiectiv unanim acceptat de olteni, însă cele 5 puncte în minus față de ocupanta primei poziții nu reprezintă o distanţă imposibil de recuperat.

Liga 1 Betano LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK.RO

Mircea Rednic a promis schimbarea la față a dinamoviștilor, dar, între timp, echipa este la o poziție peste locul de baraj. Câinii au probleme serioase și nu reușesc să adune puncte care să le aducă liniștea în clasament. Echipa este pe locul 11 cu numai 4 victorii bifate până în acest moment, 7 rezultate de egalitate și 8 înfrângeri. Alți doi jucători s-au despărțit de gruparea din Ștefan cel Mare în această săptămână. Panamezii Armando Cooper și Jaime Penedo și-au reziliat contractele cu echipa.

„Puriul” a stabilit și locul unde se va desfășura cantonamentul de iarnă, a anunțat alte transferuri și pare că nu se sperie de situația în care se află echipa. Și conducerea câinilor este alături de antrenor. L-a asigurat pe Rednic de continuitate indiferent de rezultatele înregistrate. Partida Dinamo – CS Universitatea Craiova se dispută sâmbătă, de la ora 20.00.