Dinamo – Dunărea Călărași 1-1. Mircea Rednic debutează cu o remiză! Câinii sunt pe locul 12 în Liga 1 Betano

22.10.2018 | 23:22
Dinamo  Dunarea Calarasi 11 Mircea Rednic debuteaza  cu o remiza Cainii sunt pe locul 12 in Liga 1 Betano

Dinamo – Dunărea Călărași are loc în etapa a 12-a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019, pe stadionul din Ștefan cel Mare. Programul, clasamentul și rezultatele le ai pe www.fanatik.ro. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicația de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 22:57 Final de meci în Ștefan cel Mare. Dinamo a terminat la egalitate, scor 1-1 partida cu Dunărea Călărași. Câinii sunt pe 12 în clasamentul Ligii 1 Betano la șapte puncte de play off. Oaspeții sunt pe locul 9 cu 15 puncte acumulate după 12 jocuri

Min 88 / Dinamo continuă șarjele ofensive. Portarul oaspeților scoate în primă instanță un șut, apoi mingea trimisă de Moldoveanu lovește bara și în cele din urmă Călărașiul acordă corner

Min 71 / Cascadă de ratări la poarta Călărașiului. Hanca și Popa nu reușesc să marcheze. E aproape să o facă în proprie poartă Șeroni, dar Straton respinge în corner

Min 59 / A doua schimbare la Dinamo! Rednic îl trimite pe Moldoveanu în joc și îl scoate de pe teren pe Subotic

Min 56 / GOOOOOOL Dinamo! La doar câteva minute de la intrarea pe teren, Daniel Popa a reușit să egaleze. Centrare de pe dreapta, Popa se înalță și trimite perfect cu capul VEZI GOLUL

Min 47 / Dunărea Călărași aproape de 0-2. Mihai Popescu a dat o pasă direct la adversari, dar Carnat nu a putut să majoreze avantajul oaspeților

UPDATE, ora 22:07 Schimbare la Dinamo. Intră pe teren Daniel Popa, în timp ce Timislav Gomelt este înlocuit

UPDATE, ora 22:07 A început repriza a doua a partidei

Schimbare la Dinamo
Popa se preștește pe margine și este primul jucător pe care îl trimite pe teren Mircea Rednic în repriza a doua

UPDATE, ora 22:07 Dan Alexa a întârziat la pauză și apoi a fost apostrofat de galeria dinamovistă

Alexa întârzie

UPDATE, ora 21:57 Suporterii dinamoviști au afișat un mesaj și pentru Cosmin Pașcovici al cărui copil a încetat din viață în urmă cu doar câteva zile

Mesaj Pașcovici
Suporterii din Ștefan cel Mare nu au uitat nici de drama trăită de fostul jucător al echipei, Cosmin Pașcovici

UPDATE, ora 21:51 Final de primă repriză. Dinamo e condusă de Dunărea Călărași cu 1-0 după primele 45 de minute

Min 27 / Sorescu trimite cu capul, dar o face fără forţă şi mingea se opreşte în braţele lui Straton

Min 22 / GOOOOOL Dunărea Călărași! Mediop beneficiază de o greșeală în apărarea dinamovistă, driblează portarul și înscrie. Deschidere de scor în Ștefan cel Mare . VEZI GOLUL

Min 16 / Daniel Subotic a fost la un pas să deschidă scorul, dar tabela din Ștefan cel Mare a rămas imaculată.

Min 13 / Prima ocazie a partidei aparține celor de la Dunărea Călărași. Alexandru Munteanu a centrat, dar Mediop nu a ajuns la minge.

Min 1 / Partida începe cu un minut de reculegere ținut în memoria lui Ilie Balaci

UPDATE, ora 21:00. Start de meci pe stadionul din Şoseaua Ştefan cel Mare

Accidentare de ultimă oră înainte de Dinamo – Dunărea Călăraşi >>> https://goo.gl/6bjKrtVezi aici primul meci al lui Rednic din al 4-lea mandat de la Dinamo >>> https://goo.gl/6bjKrt

Gepostet von Fanatik.ro am Montag, 22. Oktober 2018

UPDATE, ora 20:55. Sergiu Popovici s-a accidentat la încălzire şi a fost înlocuit de Vlad Olteanu.

UPDATE, ora 19:48. Echipele de start în Dinamo – Dunărea Călăraşi:

Dinamo: Penedo – Hanca, M.Popescu, Mezague, Sg. Popovici – Gomelt, Cooper – Sorescu, Grozav, Salomao – Subotici
Rezerve: Muțiu, Delorge, Olteanu, Grigore, Șerban, Popa, Moldoveanu

Dunarea Călăraşi: Straton – Gligorov, Seroni, Dobrosavlevici, Ispas – Pană, Bourceanu – Munteanu, Honciu, Cârnat – Mediop
Rezerve: Lungu, Simion, Cucu, Kanda, Şandru, Keyta, Clemence.

UPDATE 19.30 / Mircea Rednic a anunțat primul 11 pentru jocul cu Dunărea Călărași

Partida dintre Dinamo și Dunărea Călărași are loc luni, 22 octombrie, de la ora 21.00, pe stadionul din Ștefan cel Mare, iar cu ocazia meciului din etapa 12 a debuta și Mircea Rednic, antrenorul care i-a luat locul lui Claudiu Niculescu pe banca tehnică deși Clau-Gol a bifat doar 20 de zile la gruparea din Groapă. Situația ‘câinilor’ nu este foarte bună înaintea partidei din această rundă. Oficialii din “Ştefan cel Mare” au schimbat trei antrenori în sezonul 2018 – 2019, iar echipa se află pe loc de baraj, cu 11 puncte, după 3 victorii, 2 egaluri şi 6 înfrângeri. De partea cealaltă, Dunărea Călăraşi a adunat 14 puncte, cu 4 victorii, 5 egaluri şi 3 înfrângeri.

Vezi ONLINE TV pe Digi Sport, LOOK TV, Telekom Sport Dinamo – Dunărea Călărași din Liga 1 Betano LIVE VIDEO și STREAM pe FANATIK.RO

Dinamo – Dunărea Călăraşi din Liga 1 Betano este ONLINE TV pe Digi Sport, Look TV şi Digi Sport, dar se poate vedea şi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro. Partida din etapa a 12-a este prima pentru Mircea Rednic de la revenirea sa în “Ştefan cel Mare”. Puriul are ca obiectiv să îi ducă pe elevii săi pe un loc de play-off până la finalul sezonului regulat. Mircea Rednic a semnat un contract valabil pe două sezoane, după ce Ionuţ Negoiţă a decis să îl dea afară pe Claudiu Niculescu.