Dinamo – FCSB 1-1. Remiză în “Derby de România”! Două penalty-uri şi o eliminare pe “Arena Naţională”. Video

Autori: Andrei Trifan, Cristi Coste, Iuliana Spirache | 11.11.2018 | 22:58
Mihai Popescu şi Harlem Gnohere în meciul Dinamo - FCSB

Dinamo – FCSB s-a terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 15-a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019. Gruparea din „Ştefan cel Mare” a deschis scorul în minutul 40, după ce Diogo Salomao a executat perfect o lovitură de la 11 metri. „Roş-albaştrii” au egalat în minutul 47. Florin Tănase a fost faultat în careu de Cooper, iar arbitrul a arătat punctul cu var. Şutul lui Harlem Gnohere a fost respins în faţă de Jaime Penedo, iar decarul FCSB-ului a fost pe fază şi a înscris. După partida din runda a 15-a, gruparea pregătită de Nicolae Dică a adunat 28 de puncte şi se află la două puncte în spatele liderului CFR Cluj. De partea cealaltă, Dinamo a adunat 17 puncte.  Vezi toate detaliile partidei accesând aplicația de mai jos: ehipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Min. 90. FINAL DE MECI!
Min. 84. Bogdan Planic a avut nevoie de îngrijiri medicale. Fundaşul a încasat cartonaşul galben după ce a tras de timp şi a refuzat să iasă de pe gazon. Căpitanul FCSB-ului a dorit să continue până la finalul partidei, deşi a acuzat dureri la piciorul stâng. Nicolae Dică a dorit să-l schimbe pe Bogdan Planic, dar sârbul a ţipat spre banca tehnică a vicecampioanei că doreşte să joace.

Min. 82. Zenke a intrat în locul lui Daniel Popa.
Min. 56. Partida a fost întreruptă pentru câteva minute, după ce un fan al lui Dinamo a intrat pe teren.
Min. 52. ELIMINARE! Harlem Gnohere îl faultează intenţionat pe Cooper, iar Istvan Kovacs i-a arătat atacantului francez cartonaşul roşu! VIDEO
Min. 47. DINAMO – FCSB 1-1! Harlem Gnohere execută slab! Penedo reuşeşte să trimită în faţă, dar Florin Tănase a fost pe fază şi a înscris. VIDEO
Min. 46. PENALTY PENTRU FCSB! Florin Tănase a fost faultat în careu de Cooper, iar arbitrul arată lovitură de la 11 metri. VIDEO
Min. 45+4. Pauză!
Min. 45. Patru minute de prelungiri.
Min. 43. Tănase centrează, dar Dennis Man trimite balonul în afara terenului.
Min. 40. DINAMO – FCSB 1-0. Diogo Salomao a executat perfect lovitura de la 11 metri. VIDEO
Min. 38. PENALTY PENTRU DINAMO! Olimpiu Moruţan a încercat să-l dribleze pe Hanca, acesta i-a furat balonul, iar Bălgrădean l-a faultat în careu pe Popa. Arbitrul arată punctul de la 11 metri. VIDEO
Min. 35. Fanii FCSB-ului sau luat la bătaie cu stewarzii pentru a ajunge la suporterii lui Dinamo.

Min. 26. Dan Nistor centrează perfect, iar Popa a fost la un pas să deschidă scorul cu o lovitură de cap. VIDEO
Min. 18. Fanii lui FC Dinamo Bucureşti au aruncat o petardă lângă Florin Tănase, iar acesta a avut nevoie de câteva minute pentru a-şi reveni.

UPDATE, ora 21.05. Meciul a început cu o întârziere de cinci minute.

UPDATE, ora 21.00.  Coregrafia suporterilor lui Dinamo de la meciul cu FCSB.

Live de la Arena Nationala- https://goo.gl/b2chUrToate informaţiile de la derby-ul Dinamo – FCSB sunt AICI – https://goo.gl/b2chUrMomentul coregrafiilor. Care a fost mai reuşită? Like -> Dinamo / Love -> FCSB

Gepostet von Fanatik.ro am Sonntag, 11. November 2018

UPDATE, ora 20.40. Atmosfera de pe “Arena Naţională” de dinaintea partidei Dinamo – FCSB.

Dinamo – FCSB

Live de la Arena Nationala- https://goo.gl/b2chUrToate informaţiile de la derby-ul Dinamo – FCSB sunt AICI – https://goo.gl/b2chUrCum joacă Rednic şi Dică – https://goo.gl/pbbfRq

UPDATE, ora 20.00. Jucătorii de la Dinamo s-au dus spre “PCH” pentru a-i aplauda pe fanii prezenţi pe “Arena Naţională”.

UPDATE, ora 19.50. Cele două echipe au ieşit să verifice starea gazonului de pe Arena Naţională.

UPDATE, ora 19.40. Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Sorescu, Popescu, Katsikas, Popovici –  Gomelt – Hanca, Cooper, Nistor, Salomao – Popa
FCSB:
Bălgrădean – Benzar, Planic, Filip, Stan – Nedelcu, Teixeira – Moruţan, Man, Tănase – Gnohere

Dinamo trece prin cea mai dificilă perioadă din ultima perioadă. Gruparea din “Ştefan cel Mare” a ajuns la al treilea antrenor în sezonul 2018 – 2019, după ce Ionuţ Negoiţă i-a demis pe Florin Bratu şi Claudiu Niculescu. “Câinii” se află pe locul 9 în clasamentul Ligii 1 Betano, cu 16 puncte, la egalitate cu Dunărea Călăraşi şi Concordia Chiajna. În acelaşi timp, Dinamo se află la două puncte de locul care retrogradează. De partea cealaltă, FCSB se află pe poziţia a 2-a, cu 27 de puncte, la două în spatele liderului CFR Cluj.

Dinamo – FCSB Live Stream Online pe Digi Sport și Telekom

Derby-ul dintre Dinamo Bucureşti şi FCSB se joacă pe Arena Naţională, iar cei care nu şi-au achiziţionat bilete pentru a vedea partida de pe cel mai mare stadion din România vor putea urmări meciul pe Telekom Sport, Digi Sport şi Look TV/ Plus. Toate fazele importante ale duelului dintre Dinamo şi FCSB vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro. Mai mult, clasamentul, rezultatele şi programul din Liga 1 Betano sunt afişate în timp real AICI.

Duelul dintre Filipe Teixeira şi Mihai Popescu
Duelul dintre Filipe Teixeira şi Mihai Popescu într-un meci jucat de Dinamo şi FCSB

Dinamo – FCSB e LIVE VIDEO și pe FANATIK.RO

Nicolae Dică întâmpină probleme de lot înaintea derby-ului Dinamo – FCSB. Junior Morais şi Mihai Roman sunt suspendaţi, iar FANATIK.RO a anunţat că Bogdan Planic şi-a revenit după accidentarea suferită în meciul cu FC Voluntari şi o să fie titular în partida de pe “Arena Naţională”. De partea cealaltă, prezenţa lui Mihai Bălaşa în derby-ul cu Dinamo este pusă sub semnul de întrebare.

Dinamo – FCSB, duminică, 11 noiembrie, ora 21.00, pe “Arena Naţională”, în etapa a 15-a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019. Meciul o să fie transmis de Telekom Sport, Digi Sport şi Look TV, iar toate fazele importante vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.