Dinamo, a doua victorie în amicale! Adam Nemec, dublă cu Austria Viena

Razvan Nicolae
in Stiri sportive
22/01/2018, 17:17

Dinamo Bucureşti încearcă să obţină calificarea în play-off-ul din Liga 1 Betano. “Câinii” se află în cantonament în Cipru şi au obţinut două victorii în primele meciuri amicale ale anului. După ce au învins-o pe Aris Limassol, scor 5-0, jucătorii antrenaţi de Vasile Miriuţă au câştigat, scor 3-2, meciul cu Austria Viena.

Dinamoviştii au condus la pauză după golul marcat de Ionuţ Nedelcearu în minutul 29. Începutul celei de-a doua reprize a fost de coşmar pentru elevii lui Vasile Miriuţă. Dinamo a primit două goluri în minutele 47 şi 49, după ce Mohammed şi Alhassan au înscris în poarta “câinilor”.

Dinamo mai joacă două meciuri amicale în Cipru

Adam Nemec a fost eroul celor de la Dinamo Bucureşti. Internaţionalul slovac a înscris o dublă în minutele 53 şi 61. Pentru formaţia din Şoseaua Ştefan cel Mare urmează încă două meciuri amicale. Jucătorii antrenaţi de Vasile Miriuţă se vor duela cu Termalica BB (Polonia) şi cu Karmiotissa (Cipru).

Dinamo are un program de foc în ultimele patru etape din campionat. “Câinii” au nevoie de cât mai multe puncte în meciurile cu CSU Craiova, Concordia Chiajna, FCSB şi Astra Giurgiu. Vasile Miriuţă a anunţat în repetate rânduri că vrea să obţină calificarea în play-off-ul din Liga 1 Betano cu Dinamo.

Echipa de start a dinamoviştilor în amicalul cu Austria Viena: Brănescu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica – Mahlangu, Monroy, Hanca, Nascimento, Pesici – Nemec Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!