Nicio categorie

VIDEO / Dorinel a început cu stîngul: Kuban pleacă învinsă din Elveţia

Echipa antrenată de românul Dorinel Munteanu, Kuban Krasnodar, a pierdut primul meci din Liga Europa, în faţa celor de la St. Gallen, scor 2-0....
Autor: Adrian Căpriţă | 19.09.2013 | 22:01

Ruşii nu au avut decît 2 şuturi pe poartă, elveţienii dominînd partida de la un capăt la altul. În prima repriză scorul a fost egal, 0-0. În cea de-a doua parte a meciului, gazdele au intrat mult mai montate în teren, şi au reuşit să deschidă scorul în minutul 56 prin Karanovic. După 20 de minute, acelaşi Karanovic a reuşit dubla, acesta fiind şi scorul final. Kuban a terminat partida în inferioritate numerică, Kabore fiind sancţionat cu al doilea galben în minutul 93.

VIDEO

În cealaltă partidă a grupei, Swansea s-a distrat în Spania, reuşind să cîştige partida de pe terenul Valenciei cu 3-0. Pentru galezi au marcat Wilfred Bony, Michu şi De Guzman, ultimul reuşind o execuţie superbă din lovitură liberă.

Etapa viitoare sînt programate meciurile Kuban Krasnodar – Valencia şi Swansea – St. Gallen, pe 3 octombrie.