Două goluri în șase minute înscrise de Mitriță în U Craiova – Dinamo 3-0. Video

Ionuţ Cataramă
în Casa Pariurilor Liga 1
01/09/2018, 23:17
Două goluri în șase minute înscrise de Mitriță în U Craiova - Dinamo

U Craiova – Dinamo s-a transformat într-un meci cu o singură direcție în repriza secundă, când oltenii au marcat de alte două ori. După golul lui Koljic la debut, Alexandru Mitriță s-a evidențiat cu o „dublă”.

Mai întâi, în minutul 70, atacantul Craiovei a fost servit ideal în adâncime de Bancu și a mers cu mingea la picior până în careul advers, unde a plasat mingea excelent pe lângă Penedo.

Două goluri în șase minute înscrise de Mitriță în U Craiova – Dinamo

Apoi, în minutul 76, același Mitriță a dus scorul la 3-0 în favorea Craiovei, după o pasă a lui Koljic, autorul primului gol. Mitriță și Koljic au realizat un un-doi prin care au descoperit întreaga apărare a lui Dinamo, complet depășită la acea fază.

Vezi golurile AICI

Mitriță (23 ani), evaluat de transfermarkt.de drept cel mai valoros jucător din Liga 1 Betano, cu o cotă de piață de 2,5 milioane de euro, a ajuns la șapte goluri și un assist în noul sezon din campionatul autohton.