Video. Vlad Dragomir, spectacol în Premier League 2! Este viitorul lui Arsenal

Vicentiu Dinescu
în Fotbal international
24/11/2017, 23:53

Internaţionalul român under 19 a făcut un meci excelent vineri seară împotriva celor de la West Ham United, reuşind să marcheze primele două goluri ale tinerilor ”tunari” în victoria concludentă cu 3-0.

Vlad Dragomir a fost folosit pe toată durata întâlnirii şi a marcat în minutele 5 şi 34. Cel de-al treilea gol al învingătorilor a fost înscris de Edward Nketiah, în minutul 86. Acelaşi Nketiah a ratat un penalty în minutul 14, la scorul de 1-0.

Dragomir a urcat-o pe Arsenal pe locul 4

Prin cele două goluri marcate pe Meadow Park, Vlad Dragomir a urcat-o pe Arsenal Londra pe locul patru în Premier League 2, peste adversara din această seară. După disputarea a 11 etape, ”tunarii” au 19 puncte, la fel ca şi Everton, ocupanta poziţiei a treia.

Pe primul loc în Premier League 2 se află FC Liverpool, cu 24 de puncte, urmată de Leicester City, unde evoluează Alexanru Paşcanu, cu 21 de puncte. Leicester, cu fundaşul român pe teren, a învins în această seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, pe Derby County.