DRAMĂ pentru Gabi Tamaş! A retrogradat în minutul 93!

Claudiu Melinte
in Video
03/05/2014, 21:23
DRAMĂ pentru Gabi Tamaş! A retrogradat în minutul 93! GALERIE FOTO

Sfîrşit dramatic pentru Tamaş în ultima etapă din Championship! Internaţionalul român a retrogradat cu Doncaster din cauza unui gol marcat în minutul 90+3 de Birmingham!

Doncaster era salvată în minutul 90 al partidelor din ultima etapă din Championship, în ciuda faptului că era condusă cu 1-0 de Leicester. Şi Birmingham era condusă în acel minut cu 2-1, numai că Paul Caddis a marcat în minutul 90+3 golul care a restabilit egalitatea. Cum la Leicester – Doncaster scorul a rămas la fel şi la final, echipa lui Tamaş a luat drumul ligii a 3-a din Anglia, în ciuda faptului că în clasament este la egalitate de puncte cu Birmingham. Golaverajul superior al rivalilor a făcut diferenţa… Doncaster are 39 de goluri marcate şi 70 primite (-31), în timp ce Birmingham a marcat de 58 de ori, şi a încasat 74 (-16).

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

Gabi Tamaş a fost integralist pentru Doncaster în partida de la Leicester şi a jucat pe postul de fundaş dreapta: