Dunărea Călăraşi a promovat matematic în Liga 1. Foto+video

05.05.2018 | 15:22
Dunarea Calarasi a promovat matematic in Liga 1 Fotovideo

Dunărea Călăraşi a promovat în Liga 1, după ce a învins, pe teren propriu, scor 3-1, pe Ripensia Timişoara. în etapa 33 – detalii aici. Oaspeţii au condus cu scorul de 1-0 prin golul lui Marius Toma, minutul 30, dar turpa lui Dan Alexa a întors rezultatul în repriza a doua, prin golurile înscrise de Valentin Munteanu, Alin Dobrosavlevici şi Silviu Pană. VEZI FOTO ÎN GALERIA DE MAI SUS!

La finalul meciului Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara, când arbitrul a fluierat încheierea disputei, staff-ul şi juctorii de rezervă ai grupării conduse de Dan Alexa au intrat pe gazon şi au dat startul sărbătorii, după promovarea istorică în Liga 1. VIDEO!