Dunărea Călărași – FC Voluntari 1-1 în etapa 11-a din Liga 1 Betano! Oaspeţii scot egalul în ultimele minute

07.10.2018 | 12:01
Dunarea Calarasi  FC Voluntari 11 in etapa 11a din Liga 1 Betano Oaspetii scot egalul in ultimele minute

Dunărea Călărași va întâlni pe teren propriu „lanterna roșie”, FC Voluntari, într-un meci al echipelor văzute drept candidate la retrogradare la începutul sezonului. Partida contează pentru etapa a 11-a din Liga 1 Betano și se joacă duminică, de la ora 14:00. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE 15.53. Final de meci. Atacurile disperate din final ale Dunării n-au mai adus decât o ocazie a lui Ndiaye

UPDATE, min. 79 – Goooool Voluntari! Ricardinho aduce egalarea pentru ilfoveni

UPDATE, min 34 / Goooool Dunărea Călăraşi! Ndiaye reușește să deschidă scorul pentru formaţia lui Dan Alexa

A început partida Dunărea Călăraşi – FC Voluntari

UPDATE, ORA 13.30 Ne pregătim de meciul Dunărea Călărași – FC Voluntari. Între timp avem echipele de start:

Dunărea Călărași: Straton – Ispas, Dobosavlevic, Walace – Țenea – Keyta, Pușcaș, Pană, Kanda – Ndiaye, Alexandru

FC Voluntari: Vâtcă – Bucurică, Balaur, Hodorogea, Ricardinho – Gheorghe, Laidouni, Răuță, Căpățână – Belahmeur, Gadze

În ultima etapă Dunărea Călărași a terminat la egalitate, scor 1-1, în deplasare, în compania celor de la Concordia Chiajna. Pentru Dunărea a înscris Keyta, din penalty, în timp ce Andrei Prepeliță a semnat egalarea pentru ilfoveni. De partea cealaltă și FC Voluntari a obținut un egal cu FC Botoșani, pe teren propriu, cu același scor 1-1.

Ilfovenii sunt însă într-un trend ascendent, cu trei egaluri în ultimele patru etape, plus o înfrângere la ultima fază în meciul cu Poli Iași, încheiat cu scorul de 2-3 pe teren propriu. Forma trupei lui Dinu Todoran îi dă emoții lui Dan Alexa“Voluntariul a arătat foarte bine în ultimele jocuri. Au fost echipa mai bună cu Botoşaniul. Este o echipă care arată mult mai bine de la un timp încoace. Va fi un meci mai greu. Dacă vom câştiga cu Voluntariul, vom avea un debut de sezon foarte bun.”

Dunărea Călărași caută prima victorie în meciul cu FC Voluntari

Înaintea acestui meci, Dunărea Călărași se află pe locul 9 în clasamentul Ligii 1 Betano, cu 13 puncte. De partea cealaltă, FC Voluntari are numai 4 puncte, cu patru egaluri în primele 10 etape. Vezi clasamentul live aici.

Clasamentul Ligii 1 Betano, după 10 etape

Partida dintre Dunărea Călărași și FC Voluntari se joacă duminică, 7 octombrie, de la ora 14:00. Rămâne de văzut dacă trupa lui Dan Alexa va obține a patra victorie în acest sezon sau dacă ilfovenii vor sparge gheață și vor obține prima victorie.