Dusan Uhrin, nemulţumit după Dinamo – FC Voluntari 2-1: “Am îmbătrânit cu zece ani!”

Razvan Nicolae
în Dinamo
27/09/2019, 23:00
Dusan Uhrin, nemulţumit după Dinamo - FC Voluntari 2-1 (sursă foto: sportpictures.eu)

Dusan Uhrin a fost nemulţumit după Dinamo – FC Voluntari 2-1. “Câinii” au obşinut victoria în primul meci al etapei a 11-a din Casa Pariurilor Liga 1, dar antrenorul ceh a descoperit câteva lacune în jocul echipei.

Analiza lui Dusan Uhrin după Dinamo – FC Voluntari 2-1

La finalul meciului Dinamo – FC Voluntari, Dusan Uhrin a analizat prestaţia jucătorilor lui şi s-a declarat nemulţumit de felul în care a arătat echipa în prima repriză.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

“A fost un meci dificil şi ştiam acest lucru. Am jucat ca o echipă. Nu sunt mulţumit de felul în care am jucat în prima repriză. După pauză am marcat şi ne-am mişcat mai bine. Şi FC Voluntari a jucat în Cupă, nu putem vorbi de oboseală. Am revenit repede în joc după golul lor. Am îmbătrânit cu zece ani după acest meci. Echipa a fost făcută pe repede înainte şi este o problemă”, a declarat Dusan Uhrin la finalul meciului.

Dusan Uhrin, nemulţumit după Dinamo – FC Voluntari 2-1 (sursă foto: sportpictures.eu)

Dan Nistor, remarcatul lui Dusan Uhrin

După victoria din meciul cu FC Voluntari, Dusan Uhrin l-a remarcat pe Dan Nistor, pe care îl consideră cel mai bun jucător al formaţiei şi despre care a spus că merită un loc la echipa naţională.

“Dan Nistor este cel mai bun jucător al nostru. În fiecare meci reuşeşte să facă ceva. Cred că trebuie să fie la echipa naţională. Jucăm cu FCSB, apoi nu-mi mai pasă, avem pauză competiţională”, a mai spus Dusan Uhrin.