Video. Fază antologică! A fost eliminat pentru că nu s-a putut abţine

Vicentiu Dinescu
in Fotbal international
27/03/2018, 11:50

Conform cotidianului Gazzetta dello Sport, portarul echipei Messina, Armando Prisco, a primit cartonaşul roşu după ce nu s-a mai putut abţine şi a urinat în spatele porţii la meciul din deplasare cu Igea Virtus, scor 0-0.

Armando Prisco a fost rezervă la acel meci, dar a trebuit să-i ia locul titularului care s-a accidentat în debutul reprizei secunde. După 40 de minute în care s-a plâns de mai multe ori că se scapă pe el, Prisco a profitat de o clipă în care mingea era departe de careu şi şi-a făcut nevoile în spatele porţii.

Eliminarea s-a produs în minutul 86, iar în poartă a intrat un jucător de câmp

Totul s-a întâmplat în minutul 86, dar arbitrul l-a văzut şi l-a eliminat, iar Messina a trebuit să termine meciul cu un jucător de câmp în poartă. Fundaşul Bruno a intrat între buturi şi nu a primti gol în cele patru minute rămase, dar înainte de a da drumul la meci arbitrul l-a întrebat dacă are nevoi fiziologice.