Emma Răducanu – Alize Cornet 3-6, 3-6, în turul 1 de la US Open 2022. Campioana din 2021, out după primul meci al turneului

Alize Cornet a produs surpriza nopţii, în turul 1 de la US Open 2022, şi a eliminat-o pe Emma Răducanu. Campioana din 2021 părăseşte turneul încă din primul tur.
31.08.2022 | 04:20
Emma Raducanu  Alize Cornet 36 36 in turul 1 de la US Open 2022 Campioana din 2021 out dupa primul meci al turneului
Emma Răducanu, campioana ediţiei din 2021, a fost eliminată încă din turul 1 de la US Open 2022 (sursă foto: hepta.ro)
31-08-2022
01:20

FINAL: Emma Răducanu - Alize Cornet 3-6, 3-6. Campioana din 2021 a fost eliminată

3-6, 3-6: Alize Cornet face un nou break şi obţine calificarea în turul 2.

Emma Răducanu, campioana ediţiei din 2021, a fost eliminată încă din turul 1 şi va coborî până pe locul 79 WTA.

31-08-2022
01:09

LIVE: Emma Răducanu - Alize Cornet 3-6, 3-5. Franţuzoaica, un nou break

3-6, 3-5: Alize Cornet îşi consolidează break-ul şi Emma Răducanu va servi pentru a rămâne în joc.

3-6, 3-4: Alize Cornet obţine un nou break şi se apropie de calificarea în turul 2.

31-08-2022
00:56

LIVE: Emma Răducanu - Alize Cornet 3-6, 3-3. Break-uri în setul 2

3-6, 3-3: Alize Cornet egalează cu un game câştigat pe propriul serviciu.

3-6, 3-2: Alize Cornet opreşte seria britanicei şi obţine rebreak-ul.

3-6, 3-1: Emma Răducanu face break-ul şi începe să se distanţeze în setul 2.

3-6, 2-1: Emma Răducanu a servit foarte bine şi a câştigat game-ul.

31-08-2022
00:47

LIVE: Emma Răducanu - Alize Cornet 3-6, 1-1

3-6, 1-1: Emma Răducanu face imediat rebreak-ul şi egalează.

3-6, 0-1: Alize Cornet începe foarte bine setul 2, cu un break.

31-08-2022
00:23

LIVE: Emma Răducanu - Alize Cornet 3-6. Franţuzoaica a câştigat primul set

3-6: Alize Cornet şi-a făcut perfect serviciul şi a câştigat primul set al meciului.

3-5: Alize Cornet face un nou break, la scurt timp după ce Emma Răducanu a câştigat pe serviciul adversarei.

31-08-2022
00:01

LIVE: Emma Răducanu - Alize Cornet 3-4. Britanica face break-ul

3-4: Emma Răducanu nu a lăsat-o pe Alize Cornet să se distanţeze şi a făcut break-ul.

2-4: Alize Cornet rupe echilibrul din setul 1 şi face break-ul.

2-3: Alize Cornet obţine game-ul pe propriul serviciu.

30-08-2022
23:38

LIVE Emma Răducanu - Alize Cornet 2-2. Ambele jucătoare au câte un break

2-2: Continuă echilibrul din primul set, după ce Emma Răducanu a câştigat game-ul pe propriul serviciu.

1-2: Alize Cornet serveşte perfect şi câştigă game-ul al treilea din primul set.

1-1: Alize Cornet face imediat rebreak-ul.

1-0: Emma Răducanu a început cu un break primul set al meciului cu Alize Cornet.

A început meciul dintre Emma Răducanu şi Alize Cornet din turul 1 de la US Open 2022.

VEZI AICI ÎN FORMAT LIVE VIDEO MECIUL

Emma Răducanu, campioana en-titre de la US Open, intră miercuri dimineaţă în turneul de la New York. Jucătoarea britanică de origine română o va întâlni, în turul 1, pe Alize Cornet.

Unde se joacă meciul Emma Răducanu – Alize Cornet în turul 1 al US Open 2022

Meciul dintre Emma Răducanu şi Alize Cornet se joacă miercuri, de la ora 02:15, în turul 1 de la US Open 2022. Partida este programată pe arena “Louis Armstrong”, a doua ca mărime din complexul de la Flushing Meadows.

Fanii vor umple cu siguranţă tribunele arenei, din moment ce Emma Răducanu, campioana din 2021, va juca primul ei meci la ediţia din acest an. În plus, meciul se anunţă drept unul foarte interesant.

Cine transmite la TV partida Emma Răducanu – Alize Cornet

Partida Emma Răducanu – Alize Cornet va fi transmisă, începând cu ora 02:15, de Eurosport, post care oferă în exclusivitate, în România, toate meciurile de la US Open 2022. De asemenea, meciul poate fi urmărit în format LIVE VIDEO pe FANATIK.

Emma Răducanu şi Alize Cornet nu s-au mai întâlnit până acum, astfel că meciul din turul 1 de la US Open 2022 va oferi o premieră. Sportiva de 19 ani are de apărat 2.000 de puncte, după succesul de anul trecut, de la US Open.

Cine este Alize Cornet, adversara Emmei Răducanu în turul 1 de la US Open 2022

La 32 de ani, Alize Cornet este una dintre jucătoarele cu mare experienţă în circuitul WTA. Jucătoarea din Franţa este, în acest moment, pe locul 40 şi vrea să producă o primă surpriză la US Open 2022.

La US Open, Alize Cornet a ajuns la cea de-a 16-a participarea, iar cel mai bun rezultat obţinut a fost realizat în 2020, când a ajuns până în optimile de finală. În urmă cu doi ani, franţuzoaica a părăsit competiţia după o înfrângere surprinzătoare în faţa Tsvetanei Pironkova, jucătoare care beneficia de clasament protejat.

La începutul anului, la Australian Open, Alize Cornet a reuşit primul ei sfert de finală la un turneu de Mare Şlem. Performanţa a fost obţinută după ce a eliminat-o pe Simona Halep în optimile de finală.

Cote la pariuri la jocul Emma Răducanu – Alize Cornet

Emma Răducanu este văzută favorită la calificarea în turul 2 de la US Open, iar o victorie a ei are cota de 1,60. Un succes al lui Alize Cornet este cotat la 2,33. Dacă britanica se va impune cu 2-0 la seturi, cota este de 2,35.