Jean Pădureanu, unul dintre cei 8 oameni de fotbal condamnaţi în Dosarul Transferurilor, este foarte bolnav. Fostul preşedinte al Gloriei Bistriţa a cerut întreruperea pedepsei acum mai bine de o lună.
Cei opt condamnaţi în Dosarul Transferurilor au fost condamnaţi la începutul lunii martie
Jean Pădureanu a fost încarcerat iniţial la Penitenciarul Rahova, dar ulterior a fost mutat la Spitalul Penitenciarului Jilava.
Avocatul lui Jean Pădureanu doreşte întreruperea pedepsei de 3 ani şi 4 luni de închisoare, la care a fost condamnat clientul său.
Jean Pădureanu (78 de ani) se află internat într-un salon al Penitenciarului-Spital Jilava, iar Ioan Horoba, fostul colaborator al său la Gloria Bistriţa, susţine că acesta trebuie eliberat urgent.
- Bani de la stat! Ce ajutor financiar vor primi românii
- Mercur în Săgetător! Vin ZILE GRELE pentru 3 zodii
- Horoscop 8 decembrie 2019. Luna Plina intoarce roata si schimba destinele, pana pe 12 decembrie. Incepe perioada lor de aur
- Ce i-a scris o amantă soției bărbatului cu care avea o aventură! Finalul te va lăsa fără cuvinte!
- Vremea 2 – 30 decembrie 2019. Meteorologii anunţă ninsori, ger şi viscol, în următoarele patru săptămâni
- FOTO. Cum arată acum superba Consuelo, fosta soţie a lui Adrian Mutu, la 46 de ani! E una dintre cele mai frumoase femei ale lumii şi pare că are elixirul tinereţii veşnice
- Ceaușescu se pregătea de război! Secret dezvăluit după 30 de ani. Imagini nemaivăzute
- Toți cei care au centrală termică sunt vizați! Ce greșeală fac fără să-și dea seama
- Cazul Caracal se repetă la Londra! Detalii zguduitoare date de Poliția Britanică
- Nu le-au încăput banii în valize! 3 români au luat la pariuri 270.000 de euro din biletele puse pentru distracție!