Emre Can a marcat golul carierei în Leverkusen – Dortmund 4-3. Fotbalistul a făcut liniște pe stadion cu reușita sa. VIDEO

08.02.2020 | 23:31
Emre Can a marcat golul carierei in Leverkusen  Dortmund 43 Fotbalistul a facut liniste pe stadion cu reusita sa VIDEO

Emre Can a reușit unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale etapei în partida pierdută de echipa sa, Borussia Dortmund, pe terenul lui Bayer Leverkusen, scor 3-4.

Can a înscris golul de 2-1 pentru Dortmund în minutul 33 al partidei, cu un șut năpraznic de la 25 de metri.

Bayer Leverkusen a învins-o pe Borussia Dortmund cu 4-3

Spectactorii prezenți pe BayArena au avut parte de un spectacol total. Scorul a fost deschis de jucătorul gazdelor, Volland (’20), după care oaspeții au restabilit egalitatea prin Hummels (’22) și au trecut în avantaj prin super reușita lui Can (’33).

Același Volland a reușit „dubla” pentru Leverkusen în minutul 43 și scorul la pauză se făcea 2-2. În debutul reprizei secunde, Dortmund a trecut din nou în avantaj prin reușita lui Guerreiro (’65), însă Bailey (’81) și Bender (’82) au închis tabela în doar două minute.

Scor final 4-3 și Leverkusen (37 de puncte) se apropie la două puncte de Borussia Dortmund. Cel mai interesant meci al etapei din Budesliga va avea loc mâine, când Bayern Munchen se va duela cu RB Leipzig.

Un duel între primele două echipe din clasament, unde un rezultat de egalitate ar fi perfect pentru Borussia Dortmund și rivala Gladbach.

Șapte goluri pe BayArena. Haaland nu a mai înscris

Dacă Emre Can a reușit să înscrie un super gol, norvegianul Erling Haaland a făcut o „pauză” la acest capitol.

Asta, după ce reușise să doboare record peste record, înscriind nu mai puțin de opt goluri în patru meciuri de la debutul său la Dortmund.