“Epic drive. EPIC” ! Lewis Hamilton a cîştigat la Austin şi e la un pas de titlul mondial!

Lewis Hamilton a cîştigat Grand Prix-ul Statelor Unite de la Austin şi se apropie de un nou titlu mondial. Englezul a fost urmat de coechipierul său, Nico Rosberg, iar pe 3 a încheiat Daniel...
Autor: Marian Popovici | 03.11.2014 | 00:09

Lewis Hamilton a cîştigat Grand Prix-ul Statelor Unite de la Austin şi se apropie de un nou titlu mondial. Englezul a fost urmat de coechipierul său, Nico Rosberg, iar pe 3 a încheiat Daniel Ricciardo de la Red Bull.

Hamilton are acum 316 puncte, 24 mai multe decît coechipierul său de la Mercedes, Nico Rosberg şi poate cîştiga titlul mondial încă din cursa următoare în Brazilia. Condiţia e să fie mai bine clasat decît Rosberg în acea cursă. Au mai rămas de disputat două curse din actualul sezon, în Brazilia şi la Abu Dhabi.